X


Charlie Shrem’in Mal Varlığı Üzerindeki Tedbir Kaldırıldı

Charlie Shrem'in başı Winklevoss kardeşlerle dertte.
18:00
10 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Charlie Shrem ve Winklevoss kardeşler geçtiğimiz günlerde mahkemelik olmuştu. Daha önce Facebook fikrini kendilerinden çaldığı iddiasıyla Mark Zuckerberg’e dava açan Tyler ve Cameron kardeşler bu kez de Charlie Shrem’i gözüne kestirmiş gibi görünüyor.

Charlie Shrem, dünyanın ilk kripto para borsalarından BitInstant’ı kurduktan sonra uyuşturucu tacirlerine Bitcoin sattığı iddiasıyla bir yıl hapis yatmıştı. Shrem ile Winklevoss kardeşlerin ilişkisi de BitInstant günlerine dayanıyor yani 2012 yılına. Tyler ve Cameron kardeşlerin yatırım fonu Winkevoss Capital, iddialara göre Shrem’e Bitcoin satın alması için 250 bin dolar göndermiş. Ancak Shrem, Winklevoss kardeşler için sadece 189 bin dolarlık Bitcoin satın almış. Zaman içerisinde Bitcoin’in fiyatının yükselmesiyle bu tutarsızlık ortaya çıktı.

Açılan soruşturma neticesinde mahkeme, Shrem’in varlıklarını dondurmuştu. Ancak Bloomberg’ün 8 Kasım tarihli haberine göre Yargıç Jed Rakoff, Shrem’in varlıkları üzerindeki tedbirin kaldırılmasına karar verdi. O günlerde Bitcoin’in fiyatının bir hayli düşük olmasından dolayı 61 bin dolarla 5 bin Bitcoin almak mümkündü. Winklevoss kardeşler, Shrem’in kendilerinden çaldığı Bitcoin’lerle servet içerisinde yaşadığını iddia ediyor. Haksız da sayılmazlar zira Shrem’in Florida’da 2 milyon dolarlık bir evi, 2 Maserati marka lüks aracı ve sürat tekneleri bulunuyor.

Shrem hiçbir zaman o kadar Bitcoin’e sahip olmadığını iddia etse de Winklevoss kardeşlerin avukatı Tyler Meade, Shrem’in hala 12 milyon dolarlık bir servete sahip olduğunu ve bu nedenle mal varlığı üzerindeki tedbirin devam etmesi gerektiğini savunuyor. Charlie Shrem’in avukatı Brian Klein ise müvekkilinin Winklevoss kardeşlerden çalmakla suçlandığı Bitcoin’lerle ev ve araba satın aldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar