Çevrimiçi Haber ve Tartışma Sitesi Reddit, Kendi NFT Pazaryerini mi Oluşturuyor?

Ekonomi temalı bir haber sitesinin, gün içerisinde erken saatlerde yayınladığı bir haberine göre Reddit, kendi NFT pazaryerini oluşturmak adına bir iş ilanı vererek "backend mühendisi" aradığını duyurdu.
20:43
22 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

İddialara göre sosyal haber ve tartışma sitesi Reddit, milyonlarca kullanıcı için bir NFT (non-fungible token) platformu oluşturmak adına kıdemli bir mühendis aradığını duyurdu.

Reddit’in İş İlanı

Ekonomi temalı haber sitesi The Street’in haberine göre, kendi NFT pazaryerini oluşturmayı planlayan popüler tartışma sitesi Reddit, bir iş ilanı yayınladı. Bu iş ilanı ile Reddit, NFT pazaryerini oluşturmak adına “kıdemli backend (arkayüz) mühendisi” aradığını duyurdu. Popüler tartışma sitesi ilanda, “ideal aday” tanımlaması yaparak, başvuracak kişilerin milyonlarca kullanıcının NFT oluşturması, satın alması, satması ve kullanması için backend hizmetleri geliştirebilecek bir mühendis olması gerektiğini ifade etti.

İnternet arşivinin iş panosundan ortaya çıktığını ifade eden haber sitesine karşın Reddit temsilcileri, konuya ilişkin soruları henüz yanıtlamadı.

Reddit, Aslında Aylar Önce NFT Piyasasına Adım Attı

Firma daha önce Haziran ayında kendi Reddit markalı NFT koleksiyonlarını piyasaya sürdü ve sitenin maskotu olan logosundan ilham alan toplam dört dijital avatar sundu. Bu Ethereum NFT’leri OpenSea platformu aracılığıyla satıldı ve bugüne kadar yaklaşık 1,85 milyon dolar değerinde ticaret hacmi üretti.

Büyüyen NFT Piyasası

NFT’ler (non-fungible tokens), esasen dijital bir varlığın blok zinciri ağında eşsiz olarak tescillenmesine olanak sağlayan benzersiz tokenlardır. Reddit’in iş ilanı, 2021’in ilk yarısında 2,5 milyar dolar değerinde işlem hacmi gören ve yalnızca üçüncü çeyrekte 10,67 milyar dolar değerinde olan NFT pazarının yüksek oranlardaki büyümesini vurgular niteliktedir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar