X


Çarpıcı İddia: Bitcoin İlgisi Yeniden Yükselecek!

Dünyaca ünlü piyasa analistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou Wall Street’teki Bitcoin (BTC) ilgisinin yeniden yükselişe geçeceğini iddia etti.
09:00
7 Şubat 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyaca ünlü finansal kuruluş JPMorgan bünyesinde hizmetlerini sürdüren küresel piyasa stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin (BTC) hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Panigirtzoglou’ya göre Wall Street’te lider kripto paraya duyulan ilgi yeniden yükselecek ve piyasaya kurumsal yatırımcılar dahil olacak. Ünlü piyasa analistinin bu iddialarının yer aldığı makaleyi CBNC 6 Şubat Çarşamba günü yayımladı.

Kripto Paraların İstikrarı

JPMorgan analisti hakkında yayımladığımız bu haberde ayı piyasası hakkında çeşitli görüşlere yer verilmiş. Son makalesinde kripto para piyasasının istikrarından bahseden Panigirtzoglou şu ifadelere yer veriyor:

Kripto para piyasasında şu sıralar görmekte olduğumuz istikrar, daha fazla kurumsal yatırımcının gelecekte bu alanda sahne almasına zemin hazırlıyor. Kripto para piyasası yeni bir piyasa. Bu piyasa bir balon evresi yaşamıştı ve şimdi söndü.

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’e

Panigirtzoglou, makalesinde kurumsal yatırımcıların yeniden yükselişe geçen bir ilgiyle kripto paralara yönelebileceğini belirtiyor. Kripto para kullanıcıları oldukça uzun bir süredir kurumsal yatırımcıların piyasaya dahil olmasını bekliyor. Piyasadaki uzmanlar bu konu hakkında çeşitli görüşlere sahip. Görünüşe bakılırsa Panigirtzoglou bu konuya olumlu bir şekilde yaklaşıyor.

Kripto paraların istikrarlı bir şekilde seyretmeye devam etmesi Panigirtzoglou’ya göre yeni firmaların bu alana çekecek. Ayrıca ünlü analist Bitcoin’in altındaki teknoloji Blockchain’e olan ilginin de yükseleceği yönünde görüş bildirdi. Panigirtzoglou’nun makalesinde Bitcoin’in geri dönüş yapabilmesi için yalnızca birkaç yıla ihtiyaç duyulduğu iddia ediliyor. JPMorgan analisti bu süre zarfında düzenleyici kuruluşların da kripto para piyasasının potansiyelini keşfedeceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar