X


Cardano’daki İç Savaş İstifayla Sonuçlandı

Öyle görünüyor ki Cardano iç savaşı sona erdi ve barış geldi.
10:00
14 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Cardano Vakfı başkanı Michael Parsons diğer topluluk liderlerinin yoğun talebi üzerine görevinden istifa etti. İsviçre merkezli Cardano Vakfı’ndan konula ilgili şu açıklama yapıldı:

Cardano Vakfı’nda Vakıf Konseyi başkanlığı yapan Michael Parsons görevinden istifa etmiştir. Parsons’ın görevine geçici olarak konsey üyesi Pascal Schmid getirilmiştir. Vakıf, mümkün olan en kısa sürede Vakıf Konseyi’ne uygun kişileri dahil etmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Charles Hoskinson ve Emurgo CEO’su Ken Kodama gibi Cardano’nun önemli figürleri Parson’ın liderliğini ‘zayıf’ bulduklarını belirterek Parsons’ı eleştirmişti. Bu ikili geçtiğimiz haftalarda uzun bir mektupla Parsons’ı hedef almıştı. Açık mektubun bir kısmında şu ifadeler geçiyor:

14 Temmuz 2017’den beri Vakıf fiilen Bay Parsons tarafından kontrol ediliyor. Parsons vakfın gündelik işlerinde tek karar mekanizması kendisiymiş gibi davranıyor ve vakıf üyelerine padişahmışçasına hükmediyor. 15 aydır boş olan 2 konsey koltuğu öyle görünüyor ki hala doldurulmadı. Herhangi bir denetim veya İsviçre yasalarının şart koştuğu şeylerin ötesinde herhangi bir kuvvetler ayrılığı varmış gibi görünmüyor.

Cardano Vakfı, Cardano ekosisteminden ve ADA kripto parasından sorumlu üç bağımsız kurumdan biri. İsviçre merkezli Vakıf “Cardano kullanıcılarını desteklemekle ve düzenlemeyle ilgili ve ticari konularda yetkililerle işbirliği yapmakla” yükümlü.

Diğer iki kurumdan biri Hoskinson’ın şirketi Input Output Hong Kong. IOHK, platformun geliştirilmesinden ve mühendisliğinden sorumlu. Japonya merkezli Emurgo ise Cardano Blockchain’indeki ticari girişimlere ve startup’lara yatırım yapıyor.

Kaynak: cryptobriefing.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar