X

Cardano (ADA) Ayı Piyasasında Yükselir Mi? Güncel Fiyat Hedefleri!

Cardano yatırımcılarını kısa vadede hangi seviyeler bekliyor? Mevcut fiyat alım yapmak isteyenler için cazip mi?
18:20
28 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz yıl Cardano ağında yapılan güncellemeyle birlikte akıllı sözleşme desteği gelmişti. Bu gelişme fiyatı olumlu etkiledi. Öyle ki ATH seviyesinin görülmesinde en büyük itici güç Alonzo hard forkunun tarihi olmuştu. Ancak bugünlerde işler tam tersine dönüyor. Vasil hard fork öncesinde ADA fiyatının güncel görünümünü ele alıyoruz.

Cardano (ADA)

Cardano son ​​dokuz gündeki toparlanması ile %23,6 ve %38,2 Fibonacci direnç seviyelerini test etti. Ancak, son tasfiyeler ADA’yı geçtiğimiz gün 20 EMA’sının (kırmızı) ve 50 EMA’sının (camgöbeği) altına çekti. Alıcılar şimdi daha düşük fiyatları reddederek 0,48 dolarlık desteği savunmaya çalışıyorlar. Devam eden bir canlanma, 0,49 dolar %23,6 Fibonacci seviyesinde engellerle karşılaşabilir.

Yazı hazırlandığı sırada ADA fiyatı 24 saatte %2,48 düşüşle 0,4881 dolardan işlem görüyordu. Altcoin’in önceki rallisi 20/50 EMA’nın üzerine çıktı. ADA 19 Haziran’ın en düşük seviyesinden 26 Haziran’ın en yükseğine yaklaşık %25’lik bir yatırım getirisi kaydetti.

Cardano (ADA) Fiyatı Yükselir Mi?

İki haftadan uzun süredir 0,52 seviyesindeki daraltıcı yükseliş rallileriyle birlikte, %38,2 seviyesinden beklenen geri dönüş, son iki günde yaklaşık %10’luk bir düşüşe neden oldu. Sonuç olarak, son gün içinde ADA, dört saatlik zaman diliminde yükselen kama benzeri yapısından bir bozulma gördü. Şimdi, daha düşük fiyatların acil destekte reddedilmesi bir yükseliş çekici yarattı. Ancak daha geniş bir eğilim hala düşüş eğilimindeyken, ADA 0,49 dolar bölgesinde karar sürecine girebilir.

Bu aralıktan güçlü bir satış hareketi, ADA’yı 0,47-0,48 aralığını yeniden test etmeye çekebilir. Kısa vadeli EMA’lar ve 0,5-0,52 ABD doları aralığı, bir düşüş geçersizliği meydana gelmesi durumunda satın alma baskısını azaltabilir. RSI nötr ve CMF bir yükseliş ayrışmasını doğruladı. Ancak osilatör, sağlam bir iyileşme için henüz erken olduğunu söylüyor.

Mevcut trendle alım satım yapmak, özellikle mevcut kalıbın altındaki kırılmadan sonra karlı olabilir. EMA üzerindeki herhangi bir düşüş eğilimi, kısa vadeli toparlanma beklentilerini geciktirebilir. %23,6 seviyesinden bir geri dönüş, 0,47-0,48 aralığına doğru bir düşüşe neden olabilir. Bununla birlikte, yatırımcıların Bitcoin fiyatını yakından izlemesi gerekiyor. Yarın Powell konuşacak ve perşembe günü ABD enflasyon verisi açıklanacak. Bu gelişmelerin kripto para piyasalarındaki baskıyı artırmasından endişe ediliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar