X


Büyük Blockchain Şirketinin Türkiye ve İstanbul Çıkartması!

Ortaya çıkan son bilgilere göre büyük bir Blockchain firması çeşitli çözümler sunmak için Türkiye’de ofisler açıyor.
13:31
12 Temmuz 2021

Kripto para ve Blockchain geliştiricilerinin Türkiye’de attığı adımlar hız kazanıyor gibi görünüyor. Elde edilen son bilgilere göre Blockchain firması Pundi X (PUNDIX), hizmetlerinin Türkiye’de kullanıma sunulacağını ve öncelikle İstanbul’da kullanılabilir olacağını açıkladı.

Öncelikli Hedef İşletmeler

Pundi X yaptığı basın açıklamasında öncelikle işletmeleri hedefleyen hizmetlerin bir çözüm olarak platform şirketi OVO Dijital ile işbirliği içinde sunulacağını belirtiyor. Pundi X, fiziksel kripto para birimi işlem noktaları kurarak mağaza içi kripto para alışverişini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Pundi X‘in açıklamalarına göre, Türkiye’de hizmet sunma kararı, ülkemizin kripto para birimlerine artan ilgisini takip ediyor. Bu noktada Dünya Ekonomik Forumu (WEF) araştırmasının Türkiye’nin kripto paralara olan ilgide %16’lık payla dünyada 4. sırada olduğunu gösterdiğini hatırlatmak gerekiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre ortaklık kapsamında işletme sahipleri, blok zinciri tabanlı işlemler olan XPOS gibi Pundi X ürünlerinden yararlanacak. Ek olarak dijital varlıklar için dijital cüzdan görevi gören XPASS hizmeti de kullanılabilir olacak. Ayrıca hizmetler, teknolojik altyapı ve pazarlama materyalleri gibi farklı paketleri de beraberinde getirecek.

Yapılan açıklamalara göre tüm Türkiye’ye ulaşılmadan önce şu an İstanbul’da Pundi X ürünleri kullanılmaya başladın. Bunun yanında OVO Genel Müdürü Hakan Akyüz, LinkedIn üzerinden bazı yeni gelişmelerin yakında duyurulacağının sinyallerini verdi ve Pundi X CEO’su Zac Cheah bu duruma desteğini dile getirdi.

Kripto Para Düzenlemeleri

Bilindiği gibi son dönemlerde ülkemizde kripto para düzenlemeleri konusunda arka arkaya adımlar atıyor. Ortaklık ile ilgili yapılan açıklamada ise tüm yasal düzenlemelere uyulduğu ifade ediliyor ve şu sözler kullanılıyor:

Pundi X platformu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından 16 Nisan 2021’de açıklanan yeni kripto varlık yönetmeliğine tam uyumludur. Yani kripto paralara ilgi duyan tüketiciler diledikleri Pundi X noktasını ziyaret edebilecek ve 5 lira gibi küçük meblağlarda bile kripto işlemleri yapabilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar