X


Son 24 Saatte Piyasada Neler Yaşandı?

Bitcoin geçen haftayı hafif düşüşler ile 32.000$ seviyelerinde kapatmıştı. Güne yeşil bir şekilde uyanan piyasada Bitcoin şu an 34.150$ seviyelerinde işlem görmekte.
14:08
12 Temmuz 2021

CoinTürk siz uyurken kaçırmış olabileceğiniz günlük kripto haberlerini ve piyasa değişikliklerini derledi.

Bitcoin Analizi

Bitcoin geçen haftayı hafif düşüşler ile 32.000$ seviyelerinde kapatmıştı. Güne yeşil bir şekilde uyanan piyasada Bitcoin şu an 34.150 $ seviyelerinde işlem görmekte.

19 Mayıs’tan bu yana 32.400 dolarlık yatay destek alanının üzerinde işlem gören Bitcoin, bu alanın altında birkaç uzun düşük fitil oluştururken, bunun altında bir kapanışa ulaşmadı. Bu nedenle destek alanı hala çok sağlam bir şekilde görev yapmakta. Buna rağmen teknik göstergeler düşüş gösteriyor. MACD negatif ve düşüyor, RSI 50’nin altına düştü ve Stokastik osilatör düşüş eğilimi sergiledi. 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesi 27.050 dolarda bulunuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Altcoinlerde Son Durum

Toplam kripto para piyasa değeri, günde yaklaşık %3 artarak 1,47 trilyon dolar seviyesine geri döndü. Temmuz ayının başından bu yana piyasa değeri çoğunlukla 1,39 trilyon dolar ile 1,5 trilyon dolar arasında bir aralıkta hareket ediyor. Hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) gün içinde %2 arttı.

İlk 100’deki altcoin’in çoğu bugün yükseliş eğilimi gösterirken, Telcoin (TEL) en iyi performans gösteren kripto para oldu. TEL son 24 saatte yaklaşık %21 değer kazandı.

Stacks (STX) şu anda günün en büyük kaybedeni. STX son 24 saatte %8 kaybetti. Ancak STX geçen hafta yaklaşık %50 arttığı için bu sadece bir geri çekilme gibi görünüyor.

Dünya’dan Son Gelişmeler

Yüksek profilli bir Güney Koreli iletişim şirketi olan LINE, Asya’da merkez bankası dijital para birimi (CBDC) kullanımını teşvik etmek için LINE Financial Blockchain’i başlattı.

Öte yandan Circle CEO’su Jeremy Allaire, şirket halka açılmaya hazırlanırken yayınlanacak USDC rezervlerinin ve tasdiklerinin bir özeti ile USDC stabilcoin’in şeffaf bir hale geleceğini duyurdu.

Buna ek olarak Baltimore Orioles’in ilk kalecisi Trey Mancini, hayır amaçlı olarak NFT’ler satmayı planlıyor.

Ayrıca Hong Kong’da açık artırmada satılan 101.38 karatlık bir elmas, 12.3 milyon dolar ile şimdiye kadar kripto para birimi kullanılarak satın alınan en pahalı fiziksel nesne haline geldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar