X


Bitcoin Fiyatı: BTC’de Önemli Seviyeler ve Olası Düşüş Senaryosu

Bitcoin fiyatı haftaya yeşilde başlamış olsa da öğleden sonra yaşanan geri çekilme ile yeni düşüş senaryoları konuşulmaya başladı. 
15:15
12 Temmuz 2021

Haftaya güçlü bir başlangıç yapan Bitcoin ve kripto para birimlerinin günün ilerleyen saatlerinde bir miktar geri çekilmeler yaşadığı görülüyor. Peki, bu geri çekilme ne kadar derinleşebilir ve Bitcoin’de önemli seviyeler nereler?

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin için 34.050 dolarlık pivot seviye olarak nitelendiriliyordu. Ancak lider kripto para biriminin öğleden sonra bu seviyenin altına gerilediği görülüyor. 33.500 dolarlık seviyeye kadar gerileyen Bitcoin fiyatının 34.750 dolarlık direnci test edebilmesi için piyasadan güçlü bir destek görmesi gerekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre eğer Bitcoin bu geri çekilme esnasında topladığı güç ile 34.750 dolarlık seviyeyi geride bırakmayı başarabilirse 35.000 dolarlık psikolojik direnç test edilebilir. 35.000 dolar sonrasında ise Bitcoin fiyatında ikinci büyük direncin 36.000 dolar bandında olacağı düşünülüyor.

Bitcoin Düşüş Senaryosu

Eğer Bitcoin öğleden sonra sergilediği düşüşü daha da derinleştirir ve 33.500 dolar bandındaki desteği kaybederse hafta içinde farklı düşüş grafikleri ile de karşılaşılabileceği düşünülüyor.

33.500 dolardaki desteğin kaybı öncelikle 33.000 doların ve ardından 32.750 dolarlık desteklerin test edilmesine sebep olabilir. Ancak bu noktada analistler şu an için özellikle on-chain verilerde pozitif sinyallerin alındığını ifade ediyor. Yapılan açıklamalara göre şu anda Bitcoin hashrate’i yükseliyor ve madenciler yeniden Bitcoin biriktirmeye başlıyor.

Bu da kısa vadede olmasa da orta ve uzun vadede bir yükseliş beklentisi olarak nitelendiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar