X


Bitcoin İçin Olumlu Gelişmeler Yaşanıyor: Bu Gelişmeler Artış Sinyali Mi?

Elde edilen verilere göre Bitcoin (BTC) madencileri yeniden BTC biriktirmeye başladı ve Bitcoin hashrate artık toparlanıyor. 
11:45
12 Temmuz 2021

Glassnode ve Santiment platformları tarafından sağlanan tablolara göre, son zamanlarda Bitcoin için birkaç olumlu olay meydana geldi. Yapılan açıklamalarda, Bitcoin madencilerinin cüzdanlarının bakiyelerinin yeniden artışa geçtiği ve BTC hashrate’in toparlandığı ifade ediliyor.

Madenciler Yeniden Bitcoin Biriktiriyor

Elde edilen son verilere göre Bitcoin madencileri yeniden çıkardıkları BTC’leri biriktirmeye başladı ve dolayısıyla madencilerin cüzdan bakiyelerinde artışlar yaşanıyor. Glassnode paylaştığı grafik ile Haziran ayında yaşanan yoğun satışın ardından Temmuz ayında kripto para madencilerinin yeniden aktif olarak birikim yapmaya başladığını ortaya koydu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Grafikte de görüleceği gibi Haziran ayından önce madenciler BTC biriktiriyordu. Ancak Haziran ayında yoğun bir satış yaşandı ve artık yeniden madenciler birikim yapmaya başladı.

Buna ek olarak Santiment analitik ekibi tarafından paylaşılan bir tweet’e göre, kripto borsaları tarafından kontrol edilen cüzdanlara Bitcoin girişi 50 günün en düşük seviyesine düştü. Aynısı merkezi kripto borsaları tarafından tutulan Bitcoin arzı için de geçerli gibi görünüyor. Santiment uzmanları, bunun Bitcoin üzerinde satış baskısının azaldığının bir işareti olabileceğini vurguluyor.

Bitcoin Hashrate Toparlanıyor

Moskovski Capital’in CIO’su tarafından paylaşılan bir başka Glassnode grafiği, Bitcoin hash oranının son zamanlarda yaşanan büyük düşüşün ardından toparlanmaya başladığını gösteriyor.

Keskin düşüş, Haziran ayında Çin hükümetinin yerel kripto para madencilerine kapsamlı bir baskı uygulayarak yasaklar getirmesinden sonra yaşanmıştı.

Çinli yetkililerin ülkenin dört bir yanındaki bu hareketi, madencilik şirketlerinin Kazakistan, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri gibi daha uygun bölgeleri seçerek yer değiştirmeye başlamasına neden oldu.

Yapılan açıklamalara göre kısa vadede görüşler karışık olsa da Bitcoin için özellikle orta vadeli yükseliş beklentileri artmış görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar