Kripto Para Yatırımcılarının Bu Hafta Takip Etmesi Gereken 3 Altcoin!

Bitcoin’deki pozitif grafiklerin devam etmesi halinde yapılan açıklamalara göre bu 3 altcoin’de önümüzdeki hafta gözle görülür artışlar yaşanabilir. 
09:27
12 Temmuz 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Genel kripto para piyasasına bakıldığında Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinin haftaya yeşilde başladıkları görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 34.000 dolarlık önemli seviyenin üzerinde kalmayı başarırken altcoin’ler de BTC’yi takip ediyor. analistlere göre ise Bitcoin fiyatındaki pozitif grafiklerin devam etmesi bu 3 altcoin’in gözler görülür artış yaşamasını sağlayabilir.

LUNA’da Trend Değişti

Terra protokolünün kripto para birimi LUNA, Mayıs ayından 9 Temmuz’a kadar 3,9 dolar ile 7,9 dolar arasında işlem gördü. Ancak 9 Temmuz’da 7,9 dolarlık direncin kırıldığı görülüyor. Bu kırılma ile LUNA fiyatı 8,72 dolara kadar yükselirken yazının kaleme alındığı anda da LUNA 8,2 dolardan işlem görüyor.

Analistlerin açıklamalarına göre LUNA fiyatında yaşanan son hamleler trendde değişiklikler olduğunu gösteriyor. Bu noktada yapılan açıklamalara göre LUNA fiyatı içinde şu anda 7,96 dolar önemli bir destek olarak görülüyor ve bu seviyenin üzerinde kalınması LUNA için yeni yüksek seviyelerin habercisi olabilir.

Eğer boğalar fiyatı 8.75 doların üzerine çıkarırsa, parite 10 dolara ve ardından 12 dolara ulaşabilecek yeni bir yükseliş trendi başlatabilir.

ATOM’da Sinyaller Güçlü

Cosmos (ATOM) son haftalarda 17,56 ile 8,51 dolar arasında işlem görüyor. Yazının kaleme alındığı anda 13,8 dolardan işlem gören ATOM fiyatında boğaların 5 Temmuz’da 5 Temmuz’da fiyatı 50 günlük SMA seviyesi olan 12.6 dolar üzerine çıkardığı görülüyor. Fiyatın hala bu seviyenin üzerinde kalması ise bir artış sinyali olarak nitelendiriliyor.

Analistlere göre şu anda ATOM fiyatında 17,56 dolar seviyesi ilk güçlü direnç olarak işlem görüyor. Bu noktada yapılan açıklamalarda, ATOM fiyatı için teknik göstergelerin yukarı yönlü bir sinyal verdiği ve önemli direnç bölgelerine doğru yükselişlerin başlayabileceği ifade ediliyor.

FTT Önemli Direncin Üzerinde

Yazının yayına hazırlandığı sırada 31,6 dolardan işlem gören FTX Token’ın (FTT) 6 Temmuz’da düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarak düzeltmenin sona erdiğini gösterdiği görülüyor.

Analistlerin açıklamalarına göre FTT’de 30,5 dolar önemli bir direnç seviyesiydi ve şu anda boğalar fiyatı bu seviyenin üzerinde tutmayı başarıyor. Bu seviyenin üzerinde kalınması halinde direnç seviyesinin desteğe dönüşebileceği düşünülüyor.

Eğer yükseliş grafikleri devam ederse ilk hedefin 33 dolar ve arından 34,7 dolar olacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI