Bu Kripto Para Dogecoin’in Kurtarıcısı Olmaya Geliyor! Fiyatı Uçtu!

Geçtiğimiz 2 güne bakıldığında, kripto piyasası Bitcoin öncülüğünde önlenemez bir yükseliş yaşadı. Bundan en büyük payı ise Dogecoin aldı.
08:00
30 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dokuz yıl önce Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından yaratılan Dogecoin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde eşler arası ödemelere olanak tanıyor, ancak web3 ekosistemi onu alım, satım, bahşiş, kitle kaynak kullanımı ve bağış toplama için bir ödeme şekli olarak kullanmak dışında pek bir şey yapmadı. Dogecoin’i NFT’lere, oyunlara, DeFi ve daha fazlası gibi Doge temalı projelere dahil etmek, geliştiricilere Web3’e erişim sağlayan Dogechain sayesinde artık mümkün.

Dogechain’in Dogecoin Kullanıcıları için Faydaları

Lunar Digital Assets CEO’su ve QuickSwap Kurucu Ortağı Roc Zacharias, Dogechain’in Dogecoin ile bağlantılı bir proje olmadığını açıkladı. Bununla birlikte, yaygın olarak kullanılan Dogecoin, dApp’leri çalıştırmak ve işlemleri kolaylaştırmak için daha az enerji kullanan Dogechain’in yardımıyla ölçeklendirilebilir.

Polygon Edge yapısı ve Ethereum bağlantısı ile uyumluluğu sayesinde Dogechain, uygulamalar ve oyunlar gibi Ethereum’a özgü yazılımları çalıştırabilen bir köprü olarak dikkat çekiyor. Dogecoin kullanıcıları, DOGE’lerini wDOGE proof-of-stake token’ları ile değiştirerek DeFi, NFT’ler, gaz ücreti ödemeleri, DAO’lara katılım ve diğer hizmetlere erişmek için bir köprü olarak kullanabilirler.

Hibe başvuruları, Dogechain oluşturmayı ve üzerine inşa etmeyi amaçlayan projeler tarafından da yapılabilir. DOGE kullanımını artırmak için ne yapıyorsunuz? Eğlenceli mi?” gibi sorular hibe, ekosistem yardımı veya ortak pazarlama almak için en önemli gerekliliklerden bazıları olabilir.

Dogecoin’in Çılgın Fiyat Hareketi

Tesla, SpaceX ve şimdi de Twitter’ın CEO’su Elon Musk, Dogecoin’i seven dünyadaki birçok etkili insandan biri ve belki de en önemlisi. Dogecoin ve diğer kripto para toplulukları, Musk’ın DOGE coin’i sosyal medya platformunda kısa süre önce duyurulan NFT Tweet Tiles güncellemesine dahil edip etmeyeceği konusunda spekülasyonlar yapıyor.

Ayrıca, ünlü bir teknoloji geliştiricisi olan Jane Manchun Wong’un ortaya çıkardığı gibi, kripto para yatırma ve çekme işlemlerini destekleyen bir kripto cüzdanının geliştirildiği söylentileri de var. Tüm bu haberler ve spekülasyonlar Dogecoin’in fiyatının son günlerde yükselmesini sağladı; yazının yazıldığı sırada son 24 saat içinde %60 artış gösterdi. Dogechain’in popüler DOGE kripto para birimine çok ihtiyaç duyulan ölçeklenebilirlik çözümünü sunduğu haberiyle birlikte, daha fazla fiyat hareketi beklenebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar