X

Bu Kripto Karışık Sinyaller Veriyor: Büyük Hamle Hangi Yöne Olacak?

Piyasanın popüler kripto para birimi karışık sinyaller veriyor. 
10:00
12 Aralık 2020

Tüm kripto para piyasasında yaşanan kayıplar, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Chainlink’i de (LINK) etkiledi ve hem fiyat volatilitesinin artmasına hem de değer kaybına sebep oldu. Buna ek olarak sadece LINK’te boğalar yeniden kontrolü ele almaya ve kayıpları kazanca çevirmeye çalışmıyor. Hemen hemen tüm kripto para piyasasının bu durumda olduğunu belirtmek gerekiyor.

Örneğin; lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün 18.000 doların altına geriledi ve fiyat 17.600 dolar seviyelerini gördü. Nihayet bu sabah saatlerinde BTC’de boğalar bir hamle yaptı ve fiyat 18.000 doların üzerine yükselmeyi başardı.

Chainlink Fiyatı

Bitcoin’in yanı sıra altcoin’lerin de düşüşten ciddi bir şekilde etkilendiği görülüyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük 7. kripto para birimi olan Chainlink de düşüşlerin etkisiyle geçtiğimiz yıl boyunca oluşan önemli bir seviyeye doğru geriledi. Her ne kadar BTc ile birlikte sabah saatlerinde LINK de yükselişe geçmiş olsa da bazı analistler LINK’te tehlike çanlarının çaldığını düşünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Piyasanın popüler analistlerinden Josh Olszewicz, Chainlink’in kısa vadeli görünümü için ciddi bir sorun yaratan ve 018’den bu yana görülen ilk “ölüm haçı” göstergesini oluşturuyor olabileceğini dile getirdi.

Olszewicz Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Chainlink’in şu anda yıllardır görülen ilk “ölüm haçını” çizdiğini açıkladı. Analist konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “LINK/BTC’de 2018’den beri görülen ilk ölüm haçı.” ifadelerini kullandı.

LINK Fiyatı Yükselişte

Her ne kadar analist LINK için bir felaket senaryosu çizmiş olsa da tüm piyasada görülen yükseliş hareketi ile LINK’in de yükselişe geçtiği görülüyor. Hatta Chainlink ilk on kripto para birimi içinde en iyi performans sergileyen kriptolar arasında yer alıyor.

Bunlara ek olarak LINK, son zamanlarda 11 dolar bandında konsolidasyon hareketi içinde bulunuyordu. 16 Ağustos 2020’de 19,85 dolar ile rekor kıran LINK için bu seviye her ne kadar düşük kalsa da mevcut piyasa koşullarında oldukça iyi bir seviye olarak hizmet verdi.

Ayrıca bu noktada LINK fiyatının şu anda yükselişte olduğunu ve fiyatını 12,15 doların üzerlerine kadar taşıdığını belirtmekte fayda var.

Tüm Gözler Bitcoin’de

Eğer BTC bu sabah başlattığı yükseliş hareketini devam ettirebilir ve boğaların yeniden kontrolde olduğunu kanıtlayabilirse LINK gibi altcoin’lerde de yükseliş hareketlerinin devam edeceği düşünülüyor.

Ancak eğer lider kripto para birimi düşüşe geçerse Josh Olszewicz’in çizdiği karanlık tablo gerçekleşebilir ve LINK fiyatı başka bir ciddi düşüşle karşı karşıya kalabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar