Bu Kadarını Kimse Beklemiyordu! ChatGPT’den Dikkat Çeken Ethereum Yorumu!

Yapay zeka tabanlı viral sohbet robotu ChatGPT'den Ethereum'un (ETH) 2030'a kadar ulaşabileceği fiyat soruldu. ChatGPT, ETH fiyatı için dikkat çekici bir aralığa işaret etti.
17:46
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Giderek daha popüler hale gelen metin tabanlı yapay zeka (AI) platformu ChatGPT, Ethereum (ETH) gibi kripto paraların gelecekteki fiyatı hakkında yararlı bilgiler sağlayabileceği kripto para piyasası da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda ve amaçlarda fayda göstermeye devam ediyor. Bu bağlamda ChatGPT’den geçmiş fiyat hareketlerine ve mevcut piyasa koşullarına dayanarak 2030 yılına kadar Ethereum‘un ulaşabileceği fiyat soruldu. Fiyat noktasında kimsenin beklemediği bir öngörüde bulunan yapay zeka tabanlı viral sohbet robotu ChatGPT, ayrıca piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto paranın geleceğine ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

ChatGPT’den Ethereum İçin Yüksek Volatilite Uyarısı

ChatGPT, Ethereum’un fiyatının yüksek oranda volatiliteli olduğu ve fiyatın piyasa duyarlılığı, benimseme, ağ aktivitesi ve düzenleyici gelişmeler gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak hareket ettiğinden gelecekteki ETH fiyatını tahmin etmenin oldukça zor olduğunu kabul ederken şunları belirtti:

Bununla birlikte, Ethereum en başarılı kripto paralardan biri oldu ve fiyatı son birkaç yılda önemli bir büyüme yaşadı.

Ayrıca ChatGPT, birçok uzmanın Ethereum’un fiyatının, ağında oluşturulan merkeziyetsiz uygulamaların (dApps) giderek daha fazla benimsenmesi ve merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminin genişlemesi gibi çeşitli faktörler nedeniyle uzun vadede yükselmeye devam edeceğine inandığını belirtti.

ETH Fiyatının 2030 Yılına Kadar Ulaşabileceği Aralığı Verdi

Bunun da ötesinde, viral yapay zeka tabanlı sohbet robotu “Ethereum 2.0 gibi güncellemelerle ağın gelişme ve daha verimli hale gelme potansiyelinden” de söz etti görülen. ChatGPT, potansiyel fiyat olarak belirli bir rakam sunma konusunda belirli bir aralık üretmeyi başardı:

Çeşitli fiyat tahminlerine ve analizlerine dayanarak, bazı uzmanlar Ethereum fiyatının, benimsenme oranına ve teknik gelişmelere bağlı olarak 2030 yılına kadar 5 bin ila 20 bin dolar aralığında herhangi bir seviyeye ulaşabileceğine inanıyor. Ancak bu tahminlerin son derece spekülatif olduğunu ve bir dizi faktöre bağlı olarak değişebileceğini unutmamak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar