reklamı kapat

Bu Gösterge Binance Coin’in Yükselmesini Sağlayabilir 

Analistlere göre ağ aktivitesindeki artış Binance Coin’de artışı tetikleyebilir.
09:27
25 Haziran 2020

Kripto para borsası Binance’in kendi token’ı olan Binance Coin (BNB) son zamanlarda dar bir aralıkta işlem görüyor ve dolayısıyla konsolidasyon aşamasında bulunuyor. Fiyat uzun zamandır 15 dolar destek seviyesi ile 18 dolar direnç seviyesi arasında hareket ediyor.

BNB Fiyatı

Teknik açıdan bakıldığında devam eden durgunluk aşaması Bollinger bantlarını BNB’nin 1 günlük grafiğini sıkıştırmaya zorladı. Sıkışmalar, düşük volatiliteli dönemlerin bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor ve genellikle büyük fiyat hareketleriyle sonlanıyor. Sıkışma dönemi ne kadar uzun olursa güçlü bir fiyat hareketi yaşama olasılığı da o kadar yüksek oluyor.

Ancak analistlere göre şu anda bu teknik endeks Binance Coin için net bir yörünge belirlemiyor. Binance Coin’in yönünün tahmin edilebilmesi için ise bu fiyat aralığının dışına çıkması gerekiyor.

Ağdaki Yüksek Aktivite

Öte yandan Binance Coin ağındaki yüksek aktivite seviyeleri her ne kadar kesin olmasa da yatırımcıların ve analistlerin pozitif bir tahminde bulunmasını sağlıyor.

Yetersiz fiyat hareketine rağmen Binance Coin’in ağı son birkaç hafta içinde son derece aktifti. BNB’nin günlük aktif adresleri yükseliş trendine girerken, fiyatlar durgun seyretti. Santiment’e göre, ikisi arasındaki farklılık, çalışmalar üzerinde yükseliş eğilimi olduğunu gösteriyor.

Santiment konuyla ilgili hazırladığı son bir raporda, bu trenddeki artışın boğaları güçlendirdiğini ve fiyata da yansıyacağını ifade etti ve “Bu model, piyasalar tekrar hareketlenmeye başladığında ciddi bir sıçrama olabileceğini gösteriyor ve geçtiğimiz hafta boyunca +0.5 eşiğinin üzerinde birkaç ani yükseliş var. 2017 boğa koşusunun bitiminden sonra en büyük kazananlar ve en az etkilenen coin’lerden biri olarak, insanlar yakında Binance Coin’in neden iki buçuk yıl önce bu kadar çok heyecan oluşturduğunu hatırlayabilirler.”  açıklamasını yaptı.

Ancak tüm bunların yanında Binance Coin’in on-chain hacmindeki istikrarlı düşüş ayıları destekliyor gibi görünüyor. Analistlere göre BNB’de kesin olarak artışın beklenebilmesi için on-chain hacmin de aynı oranda artış göstermedi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.