X

Bu Gelişme XRP’yi Uçurabilir: Ripple Sonunda Geri Adım Attı

Ripple, büyük ortaklığı bitiriyor mu?
20:11
30 Kasım 2020

Blockchain ödeme şirketi ve 10 milyar doların üzerinde değerlemesi ile dikkat çeken Ripple, sonunda çok eleştirildiği MoneyGram ortaklığından çekilmeye başladı. MoneyGram ve Ripple arasında imzalanan işbirliği, XRP yatırımcıları tarafından sert şekilde eleştirilmişti ve bunun için haklı sebepler bulunuyor.

Ripple ve MoneGram Ortaklığı Çatırdıyor

Ripple düzenli olarak her çeyrekte MoneyGram’e tanıtım parası üzerinden ciddi bir fon aktarmaktaydı. Bu fonların XRP olarak yapılması ise MoneyGram’in anında bunları satıp satış baskısı oluşturmasına yol açıyordu. Ripple ise yeni yayınladığı bir açıklamada MoneyGram hisselerinin bir kısmını satacağını belirtti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yetkililerine verilen beyannamede, Ripple’ın şu an 6,22 milyon MoneyGram hissesine sahip olduğu görülüyor. Blockchain startup firması buna ek olarak 5,95 milyon hisse alımı için de izne sahip. Yani Ripple yaklaşık olarak 12,2 milyon MoneyGram hissesine sahip ve bu da şirketin %17’lik payına denk geliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ripple, 4 Milyon MoneyGram Hissesi Satıyor

Ripple tarafından yapılan son dakika açıklamasında ise 4 milyona kadar MoneyGram hissesinin satılacağı belirtildi. Ripple ise konu hakkında yaptığı açıklamada bunun ortaklığın bitirildiği anlamına gelmediğini ve sadece finansal bir karar olduğunu vurguladı. Ripple’ın MoneyGram hisse yatırımından yaklaşık olarak %10 üzerinde kazanç elde ettiği görülüyor.

XRP yatırımcılarının her çeyrek dönem finansal raporu açıklandığında tepki gösterdiği MoneyGram ortaklığı şu an için bitirilmemiş olsa da bu gelişme bitirilme konusunda önemli bir adım atıldığını gösteriyor. Ripple tarafından yapılan açıklamada ortaklıkla ilgili bir sorun yaşanmadığı belirtilse de sosyal medyada şimdiden söylentiler dönmeye başladı.

XRP Fiyatı İçin Fırsat Anı

XRP fiyatı söz konusu ortaklığın bitirilmesi ile birlikte gerçekten büyük bir yükseliş elde edebilir.  Özellikle bireysel yatırımcıların MoneyGram’e dağıtılan fonlar yüzünden Ripple’ı eleştirdiği ve bunun bitmesinin resmi olarak açıklanması durumunda güven tazeleyecekleri biliniyor. Bireysel yatırımcının güven tazeleyip daha fazla XRP alması ise özellikle böyle bir dönemde FOMO başlatabilir.

XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,62 doların da üzerine çıktı ve kritik 0,77 dolar noktasına doğru ilerliyor. XRP/USD teknik analizine göre ise fiyatın önündeki en büyük dirençlerden birisi 1 dolar olarak gözükmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar