Reklam

Bu CryptoPunk NFT’si Değerinin Çok Altına Satıldı!

Elde edilen bilgilere göre 4,444 ETH’a satılması gereken bir NFT sadece bir noktalama işareti sebebiyle 4.444 ETH’a satıldı.
00:15
2 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

CryptoPunk 7557 NFT’si bugün erken saatlerde 4.444 ETH’ye yani 19.400 dolara satıldı. Ancak bu rakam mevcut taban fiyatın %95 altındaydı ve dolayısıyla NFT çok düşük bir rakama satılmış oldu.

7557 Nadir NFT’lerden

Söz konusu CryptoPunk, koleksiyonda taç giyen sadece 55 NFT’den biriydi. CryptoPunk yaratıcısı Larva Labs’e göre, en ucuz “Tiara Punk” 350 ETH (1,5 milyon dolar) olarak fiyatlandırılıyor. Taçlı bir CryptoPunk’ın son satışı ise 196.69 ETH’ye (843.000 dolar) gerçekleşmişti.

Dolayısıyla bu NFT’nin bu fiyata listelenmesi büyük bir hatadan kaynaklanıyor gibi görünüyor. Listeleme geçmişine göre, önceki sahibi NFT’yi 8,888 ETH’a (31 milyon dolar) karşılığında satışa çıkardı. Dolayısıyla sadece bir noktalama işaret hatası büyük bir kayba sebep olmuş olabilir.

CryptoPunk NFT’leri

CryptoPunk piyasa fiyatının çok altında satıldığından, alıcı NFT’yi satın almak için elinden geleni yapmış gibi görünüyor. Bu noktada alıcı Ethereum kullanıcılarının öncelikli işlemler elde etmek için madenciler ile anlaşma yapmalarını sağlayan flashbots adlı bir mesajlaşma servisi kullandı.

Öte yandan bugünkü satış beklenmedik bir şekilde fiyat bazında düşük olsa da geçen hafta şimdiye kadarki en büyük CryptoPunk satışının gerçekleştiği iddia edilmişti. Ancak bu da tamamen bir yanlış anlaşılma durumuydu. Eğer durum gerçek olsaydı 532 milyon dolara bir NFT satılmış olacaktı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar