X


Bu Altı Altcoin Kripto Balinalarının Gözdesi Haline Geldi

Ortaya çıkan son bilgilere göre BTC yükselirken balinalar bu altı token’a yatırım yapmayı seçti.
16:22
29 Ekim 2020

Lider kripto para biriminin son zamanlarda oldukça iyi bir fiyat hareketi sergilediğini rahatlıkla dile getirebiliriz. Ancak Bitcoin’in (BTC) bu iyi performansı sırasında ortaya çıkan bilgilere göre kripto para balinaları 6 altcoin’e daha yatırım yapıyor.

Hangi 6 Varlık?

Analitik firması Santiment’e göre bu altı varlığın tamamı da Ethereum tabanlı token’lar ve borsa dışı balina adreslerindeki miktarları geçtiğimiz haftadan bu yana sürekli artıyor. Yapılan açıklamalara göre birçok kişi Bitcoin’in fiyat hareketi ile ilgilenirken bazı balinalar ETH tabanlı şu altı altcoin’e yatırım yapmayı tercih etti: ethereum (ETH), Chainlink (LINK), REN, Aelf (ELF), Kybet Network (KNC) ve 0x (ZRX).

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Ethereum bu yıl 487,21 dolar ile 2020’nin en yüksek rakamına ulaştı ve sonrasında geri çekilme başladı. 2020’nin en yüksek rakamı görülene kadar yıl içinde BTC’den bile daha iyi performans sergiledi ifade edilen ETH, daha sonra performans açısından Bitcoin’in arkasında kaldı.

Ethereum Fiyat

Santiment, en büyük ikinci kripto paranın şu anda aynı anda yükseliş ve düşüş ölçümleri gösterdiğini söylüyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Ethereum’un 420 dolarlık fiyat engelini tekrar aşma arayışı için iyi haberler ve kötü haberler var. İyi haber şu ki, madenciler satış yapmıyor ve oluşturulan yeni ETH adreslerinde büyük bir artış var. Ayrıca önceden var olan adresler de faaliyette bir artış gösterdi. Kötü haber şu ki, sosyal duyarlılık önemli bir bölgede sınırlanıyor ve günlük aktif mevduatlar büyük ölçüde sıçradı.” ifadeleri kullanıldı.

Ethereum’un yanı sıra balinalar arasındaki diğer 5 coin’in de farklı fiyat hareketleri sergiledikleri görülüyor. Örneğin; 1 hafta içinde LINK %7 artarken REN %14, ELF %0.4, Kyber %7.4 ve ZRX %9.4 düştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar