X

Bu Altcoinde Balinalar Hareketlendi!

Altcoindeki balinaların hareketliliği dikkat çekiyor. Yakında volatilite daha da artabilir!
18:25
6 Nisan 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Piyasalardaki büyük yatırımcılara balina ismi veriliyor. Balinaların belirli altcoinlerde yoğunlaşması onların fiyatlarını direkt olarak etkiliyor. Bu sebepten yatırımcılar kripto para piyasalarındaki balina hareketlerini yakından izler ve buna göre pozisyon alır. Bugün ise balinaların yoğun ilgi gösterdiği bir altcoini ele alacağız.

Litecoin (LTC) Balinaları

10.000 ila 1 milyon LTC arasında varlığı olan cüzdanlara balinalar deniyor. En zengin Litecoin (LTC) adreslerini içeren günlük işlemler, Aralık 2021’den bu yana en yüksek seviyelerine yükseldi. Zincir üstü analitik platformu Santiment, 5 Nisan’da değeri 100.000 doların üzerinde olan toplam 3.458 LTC işlemi tespit etti ve bunu “orta vadeli fiyat yönü değişimlerinin bir göstergesi” olarak nitelendirdi.

Bu arada Litecoin’in fiyatı, 30 Mart’taki 135 dolarlık son zirvelerden %13 düşüşle 6 Nisan’da düzeltme hareketine devam etti.

Litecoin (LTC) Yorum

LTC yazı hazırlandığı sırada 116 dolardan alıcı buluyor. Santiment’in grafiği, Litecoin balinalarının LTC varlıklarını satın alıp almadığı, sattığı veya yalnızca başka adreslere aktarıp aktarmadığı hakkında çok az şey ortaya koydu. Bununla birlikte, günlük balina işlemlerindeki ani artışların bu yıl Litecoin pazarındaki fiyat düşüşlerinden önce geldiğini ve önümüzdeki haftalarda LTC’nin fiyatının düşme olasılığını artırdığını gösterdi. Yani bana hareketliliği yine artıyor ve LTC yine düşüşe geçebilir.

Son on gün içinde Litecoin, 20 haftalık üstel hareketli ortalamasını (20 haftalık EMA; yeşil dalga) 133 dolar civarında iki kez test ettikten sonra satışlar yaşamaya başladı. LTC’nin fiyatı bugüne kadar yaklaşık %7,5 oranında azalarak 120 doların altına düştü.

Ek olarak, Litecoin’in uzun vadeli yatırımcılarının aylık pozisyon değişikliği, 2021’deki fiyat düşüşleri sırasında LTC birikimini (yeşil) gösteriyor ve bu da yatırımcıların şu anda gelecekte fiyatın yükselmesi üzerine beklentiye girdiğini teyit ediyor.

Bu arada, bağımsız bir piyasa analisti olan Rekt Capital, LTC/USD’de erken bir toparlanma bekliyor ve “düşen bir takoz” modeline atıfta bulunuyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar