Bu Altcoin Paris’i Salladı: Bank of America’dan Kritik Rapor!

 Bitcoin (BTC) 20.000 doların üzerinde tutunmaya çalışırken, altcoin projeleri ise yakımlar, güncellemeler ve ortaklıklar ile yatırımcının ilgisini çekmeyi başarıyor. 
17:15
29 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

 Bitcoin (BTC) 20.000 doların üzerinde tutunmaya çalışırken, altcoin projeleri ise yakımlar, güncellemeler ve ortaklıklar ile yatırımcının ilgisini çekmeyi başarıyor.

Tezos, Kurumsal Yatırımcının Gözdesi Oluyor

23 Temmuz’da sona eren Paris’teki Tezos (XTZ) geliştiriciler konferansı, sektör tarafından yakından takip edildi. TezDev etkinliği, birçok ünlü ismi ağırlarken, projenin uzun vadeli hedeflerine ışık tuttu. Tezos, birinci sınıf bir hisse kanıtı blok zincirine sahip. Platform, dünyanın önde gelen şirketleri tarafından da tercih ediliyor.  Tezos, 2023’ün ortalarına kadar dünyanın en hızlı blok zincirlerinden biri olma vizyonunu ortaya koydu. Bu vizyonun en önemli parçası, Tezos blok zincirinde saniyede 1 milyon işlemi gerçekleştirme yeteneğidir.  Visa ise saniyede yalnızca 65.000 işlem gerçekleştirebilir. Analistlere göre, Solana (SOL) ve Tezos gibi blok zincirleri sonunda “kriptonun Visa’sı” olabilirler. Finansal hizmetler devleri, tercih ettikleri ödeme işleme ağları olarak blok zincirleri kullanmaya başlarsa Tezos gibi projeler büyük önem kazanacak. Güncel Bank of America raporuna göre, birçok kuruluş artık işlerini daha hızlı ve daha iyi hale getirmek için Tezos blok zincirini nasıl kullanacaklarını araştırıyor. Geliştirici ilgisi açısından rapor, Tezos’un şu anda dünyanın 2 numaralı blok zinciri olduğunu söylüyor.

TezDev konferansının öne çıkan noktalarından biri, Tezos’un kurucu ortağı Arthur Breitman’ın “Neden Tezos Üzerine İnşa Etmelisiniz” açılış konuşmasıydı. Yönetici, konuşmasında gelecekteki projeler için ne tür kurum ve kuruluşların Tezos’u seçtiğine dair çok daha uzun bir konuşma yatı. Sanat dünyası ve NFT sektörü iş birliği şu anda gözde olsa da, Breitman, blok zincir tabanlı oyun ve merkeziyetsiz finans’ın (DeFi) geleceği şekillendirebileceğini vurguladı. Geçtiğimiz 12 ay boyunca, Tezos müzik NFT’lerine damgasını vurdu. Doja Cat de dahil olmak üzere birçok ünlü sanatçı, Tezos blok zincirinde müzik NFT’lerini zaten başlattı. Ayrıca, Spotify’ın, Warner Music’i içeren NFT projeleri için Tezos’u kullanabileceğine dair öneriler var. Tezos üzerine kurulmuş bir müzik NFT pazarı olan OneOf, giderek daha poüler hale geliyor.

Sponsroluk, Ortaklık ve Reklam Anlaşmaları

Tezos‘u içeren sponsorluklar, ortaklıklar ve reklam anlaşmaları da bu süreçte önemli. Tezos, Manchester United ve New York Mets de dahil olmak üzere dünyanın en prestijli spor takımlarından bazılarıyla şimdiden anlaşmalar imzaladı. Red Bull Racing ve McLaren ile de blockchain ortaklığı bulunuyor. Tüm bu faaliyetler, Tezos’un yatırımcıların tercihi olmasını sağlıyor. ABD’nin merakla izlediği Mets beyzbol maçında, Citi Field staydumunda  Tezos logosu görebilirsiniz.

Yeni güncellemeler, Tezos blok zincirindeki yeni projeler ve yeni sponsorluk anlaşmaları Tezos’a yatırım yamak için çok somut nedenler sunuyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesine 12 doar ile ulaşan altcoin, an itibariyle 1.70 dolardan işlem görüyor. Bu yüzden, harika bir yatırım fırsatı sunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar