X

Bu Altcoin, Bitcoin’in (BTC) Rallisine Dahil Olabilir

IOTA yeni test ağını duyurdu.
11:47
13 Ekim 2020

Bir süredir hiçbir yeni gelişmeme olmaması ile unutulan önde gelen kripto para birimlerinden IOTA, beklenen test ağı Pollen’in 3.0 versiyonunun resmen yayınlandığını açıkladı. Pollen 3.0 test ağı merkeziyetsiz rastgele sayı üretici (dRNG) modülünün tamamen entegre edilmiş bir versiyonunu da içermekte.

Yeni versiyon içerisinde buna ek olarak alarm senkronizasyonu, temel HTTP doğrulaması ve birçok başka küçük güncelleme mevcut. IOTA kurucu ortağı Serguei Popov 2020 yılının Ocak ayında yayınladığı gönderide aslında bu ağın müjdesini vermiş ve yakında bunun yayınlanacağını belirtmişti.

Pollen 3.0 Test Ağı Hazır

Şu an için dRNG modülünün entegrasyonu için Drand protokolünün uygulanacağı belirtildi. Drand aslında tek bir yerden oluşabilecek hata riskini azaltıp her şeyin rastgele olarak ilerlemesini sağlayacak. IOTA, nesnelerin interneti odaklı bir proje konumunda ve bu sebeple tek bir yerden hata oluşması riskini ortadan kaldırması büyük bir önem taşıyor.

Merkeziyetsiz raslantısallık üzerine çalışmalarını sürdüren IOTA’nin Pollen 3.0 test ağı henüz fiyata bir etki yapmadı. Toplam piyasa değerine göre en büyük 28. kripto para birimi konumundaki IOTA, 0,29 dolar seviyesinden işlem görmekte. IOTA’nın son 7 günlük süre içerisinde %7,6 yükseldiği ancak Pollen test ağının haberi ile herhangi bir hareketlenme yaşamadığı görülmekte.

Eğer IOTA Pollen test ağını başarıyla tamamlayıp ana ağa yönelik çalışmaları arttırırsa Bitcoin’in fiyat hareketine katılabilir ve benzer bir ralli elde edebilir. Uzun süredir fiyat konusunda sessiz olan IOTA’nın bu ralliye katılması aslında beklenen bir gelişme.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar