Bu Altcoin Birçok Metrikte Rekor Kırıyor! İşte Kritik Rapor ve Güncel Veriler!

Kripto para piyasasının değeri nihayet 1 trilyon doları geçerken, önde gelen altcoin projelerinde olumlu gelişmeler meydana geliyor.
16:40
1 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasasının değeri nihayet 1 trilyon doları geçerken, önde gelen altcoin projelerinde olumlu gelişmeler meydana geliyor.

TRON, Büyük Başarılara İmza Atıyor

Son zamanlarda CEO’su Justin Sun’ın açıklamaları ile gündemden düşmeyen TRON (TRX) büyük başarılara imza atıyor. TRONSCAN’ın 1 Ağustos’ta yayınladığı verilere göre, TRON’un toplam transfer değeri son zamanlarda 5 trilyon doları aştı, Ekosistemde 105 milyon yeni hesap eklendi ve blok zincirinde 3,6 milyardan fazla işlem kaydedildi. Bunun da ötesinde, kilitli toplam değeri (TVL) 11 milyar doları aştı. TRON tarafından paylaşılan bir tweete göre, bu rakamlar altcoin’i ”stablecoin piyasa değerine göre en büyük 2. zincir ve TVL açısından en büyük 3. zincir” yapıyor. TRON’un bu başarısının arkasındaki olası sebeplerden biri, WeFund ile duyurulan ortaklığıdır. WeFund, DApp pazarında daha fazla kullanıcı kazanmak ve TRON tabanlı ödemeler için daha fazla kullanım örneği sağlamak amacıyla blok zinciri ve önemli projeler için çok zincirli bir topluluk kitle fonlamasI şirketidir.

Haziran ayı başlarında kripto veri şirketi Santiment, TRON‘un merkeziyetsiz finanstaki (DeFi) TVL’sinin Mayıs ayında aylık bazda  %47 arttığını bildirdi. Bu durum, TRON’u Terra (LUNA) çöküşü sonrasında  ayı piyasasında olumlu sonuçlar bildiren tek blok zinciri haline getirdi. Karşılaştırıldığında, en büyük DeFi ekosistemi olan Ethereum’un (ETH) TVL’si aynı anda %35 oranında değer kaybetti. Binance Coin (BNB), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) da %27 ile %38 arasında değişen kayıplar kaydetti. TRX’, gün içinde %0.03’lük bir artış ve önceki yedi gün boyunca %6.06’lık bir artış ile an itibariyle 0.06945 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, TRX’in piyasa değeri şu anda 6,42 milyar dolar.

TRON CEO’sundan İlginç Tesla ve Bitcoin Yorumu

Tesla CEO’su Elon Musk, Nisan ayında Şanghay fabrikasının kapatılması nedeniyle nakit pozisyonlarını en üst düzeye çıkarmanın önemli olduğunu söylemişti. Birçoğu Tesla’nın Bitcoin satışının BTC fiyatı üzerinde baskı yaratabileceğine inanırken, Tron’un kurucusu Justin Sun bunun Bitcoin yatırımcıları için harika bir haber olabileceğine inanıyor.

Sun, Tesla’nın Bitcoin satışının neden Bitcoin ekosistemi için olumlu bir gelişme olduğunu üç maddede şöyle açıkladı :

Bitcoin yatırımcıları artık Tesla’nın BTC’lerini satıp satmayacağı endişesinden kurtuldu. Bu belirsizlik, piyasaya olumsuz etki ediyordu.  Tesla’nın yaklaşık 1 milyar dolar değerinde BTC satması, tüm büyük şirketlere Bitcoin’in likiditesini gösteriyor. Tesla, hala Bitcoin tutuyor ve uzun vadede tekrar alım yapabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar