Bu Altcoin Balinaların Hedefinde: Altı Milyon Dolar Değerinde Alım!

WhaleStats'dan alınan verilere göre bu altcoin en iyi Ethereum (ETH) balinalarının hedefinde! 6 Milyon dolar değerinde dev satın alma gerçekleşti!
00:30
7 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Birkaç Blockchain platformunda veri toplayan on-chain cüzdan takipçisi WhaleStats, son 24 saat içinde Ethereum (ETH) zincirindeki en büyük 1.000 yatırımcı cüzdanının, yaklaşık yarım trilyon Shiba Inu (SHIB) satın aldığını bildirdi.

Yarım Milyon Dolar SHIB

Shiba Inu topluluğu, lider akıllı sözleşme platformu olan Ethereum’da uzun süredir beklenen Merge yükseltmesi ile tokenın fiyatında olumlu bir etki yaşanacağını bekliyor. WhaleStats’den bugün yapılan bir açıklamada topluluğun beklentilere bir yanıt niteliğinde yeni veriler sunuldu. Platformdan edinilen verilere göre, en büyük 1.000 Ethereum cüzdanına yaklaşık piyasa değeri 6 milyon dolar olan SHIB eklendi.

WhaleStats paylaştığı Tweet’te, Pazartesi gününden bu yana en iyi Ethereum balinalarının 6 milyon dolar değerinde SHIB satın aldığını ve bu da mevcut konumdaki SHIB/USD paritesi ile yaklaşık 475.435.816.164 tokena eşit olduğunu bildirdi. Belirtilen Ethereum balinaları pazartesi gününden itibaren, popüler kripto para birimine cüzdanlarında 147 milyon dolar değerinden fazla yer verdi. Ayrıca WhaleStats verilerine göre, son satın almalar ile bu sayı 153,202,373 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

SHIB’de Merge Etkisi

Öte yandan Shiba Inu topluluğunda bazı önde gelen isimler Ethereum’da yaklaşmakta olan Merge yükseltmesinin piyasaya sürülmesinin ardından SHIB ve Shibarium Layer 2 çözümü üzerinden büyük bir olumlu etkisi olacağını tweet’ledi. Ek olarak SHIB, Ethereum üzerinde çalışıyor ve Shibarium da bu blok zincirinde piyasaya sürülecek. SHIB’in daha hızlı transfer ve daha düşük ücretler almasa hedefleniyor, bu durumunda SHIB’nin toplu olarak benimsenmesinin temeli olabileceği öngörülüyor.

Merge yükseltmesi 15 Eylül tarihinde gerçekleşecek. Bugün, Ethereum – Bellatrix hard fork’unda blok zincirini Merge için hazırlayacak bir başka önemli olay gerçekleşti. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, topluluğa günümüzün hard fork’unu anlattı ve tüm staker’ların yatırımcılarını güncellemeleri gerektiği yönünde hatırlatmalarda bulundu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar