X


Bu 3 Coin’e Dikkat: HEDG, The Graph (GRT) ve UMA’da Yükseliş Devam Edecek Mi?

Bu 3 kripto para son 1 haftada muazzam yükseldi.
09:24
20 Ocak 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin’de şu anda adeta boğalar ve ayılar kontrolü ele geçirmek için bir mücadele veriyor ve bu arada Bitcoin (BTC) konsolide oluyor. Bazı isimler BTC’de yükselişin bittiği ve düşüşün başlayacağını dil getirirken Vailshire Capital Management kurucusu ve CEO’su Jeff Ross gibi isimler Bitcoin’in yükseliş ivmesinin devam edeceğini düşünüyor.

Ancak Bitcoin’in konsolide olması sanıldığı kadar kötü değil. Çünkü bu durum altcoin’lere fırsat tanıyor ve bazı coin’ler gerçekten güzel performans sergiliyor.

HedgeTrade (HEDG) Fiyat Hareketi

Bitcoin’in soluklanmak için durduğu ve fırsatların altcoin’lere geçtiği günümüzde HEDG’nin kendini gösteren kripto para birimlerinden biri olduğu görülüyor. HEDG, son birkaç aydır güçlü bir düşüş trendi içindeydi. Ancak 13 Ocak’ta 0.365 dolar olan HEDG 14 Ocak’ta 2,40 dolara yükseldi. Böylece HedgeTrade iki gün içinde yüzde 557’lik bir artış grafiği çizmiş oldu.

Kısa bir sürede böylesine büyük bir yükselişten sonra kar rezervasyonu bekleniyordu, ancak HEDG/USD çifti şu anda 1.14 dolar bandının üzerinde işlem görüyor ve önemli bir satın alma desteğinin üzerinde bulunuyor.

The Graph’tan (GRT) Muazzam Performans

Mevcut boğa piyasası devam ederse ve kripto para biriminin benimsenmesi ilerlerse, büyük miktarlarda Blockchain verisinin endekslenmesi ve sorgulanması için merkezi olmayan bir protokole ihtiyaç artacak. The Graph da bu noktada kendisini gösteren bir proje ve GRT de bu projenin kripto para birimi. The Graph ile ilgili detaylı bilgilere “Graph Coin (GRT) Nedir?” adlı metnimizden ulaşabilirsiniz.

GRT bir hafta içinde %184’lük bir artış ile fiyatını 0.23 dolardan 18 Ocak’ta 0.66 dolara kadar yükseltti. Analistlere göre eğer fiyat 0,49 doların altına düşmezse bu durum yükseliş trendinin devam edeceği şeklinde yorumlanabilir. Eğer bu bölge savunulabilirse fiyatın 0,65 dolara ve sonrasında da 1 doların üzerine çıkabilir.

Universal Market Access (UMA) Fiyatı

Universal Market Access (UMA), kullanıcıların Ethereum blok zincirinde paha biçilmez sentetik varlıklar oluşturmasına olanak tanıyor. UMA, 2020 Aralık ayı başlarında YAM Finance ile bir ortaklık kurdu ve ekip, uGAS’ın yönetimini YAM’a devretti.

UMA, 13 Ocak’ta 7,87 dolardan bir hafta içinde sergilediği yüzde 62’lik yükselişle 19 Ocak’ta gün içi en yüksek seviyesi olan 12,80 dolara yükseldi. Şu an her ne kadar bir geri çekilme yaşanmış olsa da analistlere göre boğalar henüz UMA’dan vazgeçmeye niyetli değil.

Yapılan açıklamalara göre Boğalar fiyatı 13.222 doların üzerine çıkarabilirse, UMA/USD çifti 16.30 dolara ve ardından 19 dolara ulaşabilecek yeni bir yükseliş trendi başlatabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar