Reklam

BtcTurk’ten Whitepaper’ın 11. Yılına Özel 0.1 BTC’lik Ödül

Dünyanın dördüncü kripto para borsası BtcTurk, yaklaşık olarak 5.230 TL’lik ödül verecek...
18:00
31 Ekim 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi bugün Bitcoin whitepaper’ının ortaya çıkışının 11. yıldönümü. Satoshi Nakamoto, “Bitcoin” adını verdiği sistemin özelliklerini ve teknolojisinin protokolünü bundan tam 11 yıl önce paylaştı.

BtcTurk Yarışması

Türkiye’nin ilk kripto para borsası konumunda bulunan BtcTurk’te bu önemli gün özel 0.1 BTC ödüllü bir yarışma düzenliyor. Borsanın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre “Bitcoin hakkında attığı en eski tweet’i paylaşan bir kişi” 0.1 BTC’lik ödülün sahibi olacak.

Yapılan açıklamalara göre bu ödülün sahibi olabilmek için BtcTurk hesabınızın bulunması gerekiyor. Ayrıca gelen cevaplar arasında atılmış en eski tweet ödülü almaya hak kazanacak.

BtcTurk’ün düzenlediği bahsi geçen yarışma detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bununla beraber BtcTurk, Bitcoin hakkında paylaşılan ilk tweetin kriptografi uzmanı Hal Finney tarafından atıldığını da kullanıcıları ve takipçileriyle paylaştı.

Kriptometre 2. Sezon Başladı

Ebru Baki’nin moderatörlüğünde ve BtcTurk CEO’su Özgür Güneri’nin katılımıyla gerçekleşen Kriptometre 22 Ekim’de başladı.

Twitter üzerinden yayınlanan programın ikinci sezon ilk bölüm konuğu Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı’ydı. Takipçileriyle ikinci sezonu ile yeniden buluşan Kriptometre’de “Bitcoin, gelecek ve değişim” konulu hoş bir sohbet gerçekleştirildi.

Programın ikinci sezon ikinci bölümünde ise konuk olarak BKM CEO’su Soner Canko yer aldı. Canko, Güneri ve Baki programda Bitcoin’i ve finansal teknolojileri masaya yatırdı.

Öte yandan Canko program esnasında Bitcoin’i 2012 yılının Ekim ayında duyduğunu ancak henüz bir yatırımı olmadığını belirtti.

Bunun yanında BKM CEO’su Bitcoin’i, “Son zamanlarda en çok konuştuğum, en çok anlattığım ancak bir şekilde refahından faydalanamadığım yatırım aracı” olarak tanımladı.

Kriptometre’nin ikinci sezon son bölümünü buradan izleyebilirsiniz…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar