Brezilya’nın En Eski Bankası Duyurdu: Yeni Bir Kripto Hizmeti Başlatılıyor!

Banco do Brasil, müşterilerin vergi ödemelerinde kullanabilecekleri yeni bir kripto hizmeti başlattığını duyurdu.
10:45
13 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Brezilya’nın en eski bankalarından biri olan Banco do Brasil, dijital varlık ekosistemine dahil olmak ve müşteriler adına modern finansal hizmetlerini geliştirmek adına Brezilya merkezli kripto borsası Bitfy ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Yapılan açıklamaya göre bu ortaklık ile birlikte banka müşterileri vergi ödemelerinde dijital varlıkları da kullanabilecek.

Brezilya’nın En Eski Bankasından Kripto Hamlesi

Son yıllarda blockchain ekosisteminin büyük bir popülariteye ulaşması ve dijital varlıkların piyasa değerini önemli ölçüde arttırması ile birlikte çeşitli ülkelerden çok sayıda kurumsal şirket de çeşitli yollardan bu ekosisteme dahil oldu. Özellikle son yıllarda çok sayıda geleneksel finans kurumu, müşterilerine kripto alım-satım ve kripto ile çeşitli ödeme seçenekleri gibi çeşitli dijital varlık hizmetleri getirmeye başladı. Brezilya’nın en eksi bankalarından biri olan Banco do Brasil de yeni bir ortaklık duyurarak dijital varlık hizmeti veren bir diğer geleneksel finans kurumu oldu.

Bify İsimli Kripto Borsası ile Ortaklık Kuruldu

Banco do Brasil, hafta sonunda yaptığı açıklamada müşterilerine yeni bir dijital varlık hizmeti vermeye başlayacaklarını ve bu bağlamda Brezilya merkezli bir kripto varlık borsası ile ortaklık kurduklarını duyurdu. Bify isimli kripto varlık borsası ile ortaklık kuran Brezilya’nın en eski bankası Banco do Brasil, müşterin veri ödemelerinde dijital varlıkları kullanmaya başlayabileceğini açıkladı. Bify CEO’su da söz konusu ortaklığa ilişkin bir açıklama yaptı ve “yeni dijital ekonominin avantajlarına” vurgu yaptı:

“Yeni dijital ekonomi, avantajlarla dolu bir gelecek için bir katalizör. Bu ortaklık, dijital varlıkların kullanımını ve dijital varlıklara olan erişimi ulusal kapsamda genişletmeyi mümkün kılıyor.”

Banco do Brasil, Brezilya merkezli Bify isimli kripto platformu ile kurduğu bu ortaklık ile birlikte son yıllarda dijital varlık hizmeti vermeye başlayan ve kripto ekosistemine dahil olan bir diğer geleneksel finans kurumu oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar