X


Brave Kullanıcıları Ne Kadar BAT Kazanabilecek?

Brave'in yeni ortaklığının detayları ortaya çıktı, BAT token'larına harcama seçeneği eklenecek.
17:00
27 Mart 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Brave ve TAP Network ortaklığının yeni detayları ortaya çıktı. TAP Network Brave tarayıcısı kullanılarak çeşitli hediye kartlarının alınmasını sağlayacak.

TAP Network Ortaklığı

Geçtiğimiz günlerde Brave tarayıcısının deneme sürümünü kullanan kullanıcıları reklam görerek BAT token’ları kazanmaya başladı.  Brave ve TAP Network ortaklığını şubat ayı sonlarında duyurdu ve Brave kullanıcılarının BAT token’larıyla hediye kartları alabileceği belirtildi. Hediye kartlarının geçerli olduğu 250 bin şirket bulunuyor, bunların arasında Amazon, Uber, Apple da bulunuyor. Duyuruya göre sistem bu yıl içerisinde kullanılmaya başlayacak, TAP’de bulunan teklifler zaman içerisinde artırılacak.

TAP fiyat değişikliklerinin alınan kartların değerini etkilememesi için özen gösterecek. Muhtemelen BAT fiyatına göre ayarlanan kartlar, satın alım sonrasında değer kaybetmeyecek. Ek olarak TAP kullanıcılar BAT token’larını reklamlardan kazanmamış olsa dahi hediye kartlarının alınabileceğini açıkladı. Brave kurucusu Brendan Eich kullanıcıların yıllık 70 dolar kazanabileceğini tahmin etmişti. Bu miktarın BAT fiyatına göre değişebileceğini belirten Eich, 2020’de 300 dolara kadar kazanmanın mümkün olabileceğini ifade etti.

Hediye Kartları

Bazı kullanıcılar kazandığı BAT token’larını doğrudan fiat para birimi olarak ya da farklı kripto paralara dönüştürerek çekmek isteyebilir. Ancak şimdilik böyle bir seçenek bulunmayacak. Brave BAT token’larının para birimi olarak kullanılmasını hedeflenmiyor, BAT’lerın kullanıcılar arasında dolaşımda olmasını istiyor. Bu yüzden Brave’de bulunan BAT cüzdanından dışarıya token gönderimi yapılamıyor.

BAT token’larının internet sitelerine bağış olarak gitmesi ve reklam ödülü olarak dağıtılması dışında bir amacı bulunmasa da, hediye kartları bir miktar da olsa BAT token’larını harcama fırsatı sunuyor. Brave için sonraki büyük adım yaygın kullanılan tarayıcısına BAT ödüllerini eklemek olacak. Hediye kartlarının gelmesiyle birlikte de ekosistem bir üst seviyeye çıkabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
 • Ronaldo De YAr
  1 ay önce

  Bilgilendirme için teşekkürler. Böylesine eski yazıtlardan çok şey öğreniyorum

  3
 • werdatanni
  3 sene önce

  Brave’in verdiği BAT’ı tam olarak nerede ve nasıl harcayabilirim

  30