reklamı kapat

Borsalarda Ethereum Alarmı! ETH Fiyatı 300 Dolar Altını Görecek Mi?

Borsalardaki Ethereum miktarı alarm verdi!
20:01
5 Eylül 2020

Kripto para piyasasında 2 Eylül tarihinde başlayan düşüş hala tam olarak durmadı ve bugün ayrı bir düşüş dalgası başladı. Bitcoin fiyatının 12.000 dolar seviyesinden, Ethereum fiyatının ise 488 dolar seviyesinden giriş yaptığı düşüş trendi, ETH fiyatını tam anlamıyla eritmekte.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum fiyatı an itibariyle 350 doların altına kadar geriledi. Bugün sabah saatlerinde 390 dolar seviyesinde olan ETH 350 doların altına kadar inerek kesinlikle piyasalarda deprem etkisi yarattı.

Borsalardaki ETH Miktarı Dibi Gördü

Blockchain araştırma ve analiz firması Glassnode ise paylaştığı bir gönderi ile kripto para borsalarındaki Ethereum miktarının tam anlamıyla dibi gördüğünü belirtti. Peki bu ne anlama geliyor? Görünüşe göre birçok yatırımcı borsalardaki ETH bakiyesini elden çıkardı veya kendi cüzdanına aktardı.

Glassnode’a göre borsalardaki ETH miktarı son 6 ayın en düşük seviyesine kadar geriledi ve 17.341.328,644 seviyesine indi.

Aslında bu durum ETH fiyatının düşüşünde bir nebze olsun frenleme göreceğimiz anlamına geliyor. Borsalardaki ETH miktarı azaldıkça satış baskısı da azalmış olacaktır. Yine de kripto para sektöründeki bu sert düşüş devam ettikçe ETH’nin fiyatında da azalma görmek mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.