X


Bored Ape Yacht Club NFT’lerine Ünlü Akını Var!

Piyasanın en popüler NFT projelerinden olan Bored Ape Yacht Club’ın bir NFT’sine sahip olan ünlü sayısı artıyor. 
19:00
1 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Eğer sıkı bir kripto para ekosistemi takipçisi iseniz NFT ekosisteminin ne kadar büyüdüğünden ve her geçen gün büyümeye devam ettiğinden haberiniz vardır. Bunun yanında Bored Ape Yacht Club’ın da NFT ekosistemi içinde en popüler projelerden biri olduğunu ifade edebiliriz. Her geçen gün daha fazla sayıda ünlü ismin bu projeye yatırım yapıyor olması da bunun en büyük kanıtlarından biri…

Ünlüler Bored Ape’ye Akın Ediyor

Dünya çapındaki ünlüler her geçen gün The Bored Ape Yacht Club’a daha fazla ilgi gösteriyor. Geçen ay boyunca birçok büyük isim, Bored Ape NFT’lerini satın aldıklarını kamuoyu ile paylaştı. Elde edilen son verilere göre bir Bored Ape NFT sahibi olan ünlü sayısı şu anda 20.

Bored Apes, birkaç NFL ve NBA oyuncusunun ekosisteme katılmasıyla büyük liglerde popüler olduğunu kanıtladı. NBA’den Charlotte Hornets’ten La Melo Ball, Haziran ayında Bored Ape NFT’si satın alan ilk ünlü isim olarak kayıtlara geçti. O zamandan beri ona Golden State Warriors’tan Stephen Curry, Dez Bryant ve Von Miller dahil olmak üzere birçok NFL oyuncusu katıldı.

Bunlara ek olarak Bored Ape ekosistemine katılan en son spor yıldızı Tyrese Haliburton oldu. Haliburton, her Ape ile birlikte gelen fikri mülkiyet haklarından yararlanarak NFT’sini içeren bir çift spor ayakkabı yarattı.

Müzik Endüstrisi

DJ Marshmello, rapçiler Lil Baby ve KSI, yapımcı Timbaland ve Linkin Park’tan Mike Shinoda gibi sanatçılar da Bored Ape NFT satın alımlarını sosyal medyada paylaştılar. Dolayısıyla müzik dünyası da Bored Ape’yi benimseyen endüstriler arasına dahil oldu. Yakın zamanda ise rapçi Post Malone, DJ Khaled ve Steve Aoki gibi ünlü isimler NFT’leri satın aldıklarını açıkladılar.

Müzik sanatçıları Bored Ape profil resimlerinden memnun olsa da, daha görkemli projeler üzerinde çalışanlar da var. Universal Music Group geçtiğimiz günlerde tamamen NFT maymunlardan oluşan Kingship adlı bir grup başlatmayı planladığını açıkladı. Dört Bored Ape NFT’si, bir animatör ekibi tarafından 3D olarak oluşturulacak ve video oyunları, sanal gerçeklik ve metaverse’in diğer alanlarında performans gösterecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar