Reklam

Bloomberg’den Kritik SEC ve Ripple Yorumu: XRP Yatırımcılarına Uyarı!

Ripple (XRP) ve SEC arasındaki dava yılan hikayesine dönerken, davanın sonucu yatırımcılar ve sektör tarafından merakla bekleniyor.
13:25
28 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ripple (XRP) ve SEC arasındaki dava yılan hikayesine dönerken, davanın sonucu yatırımcılar ve sektör tarafından merakla bekleniyor.

Ripple Avukatı, Washington’a Seslendi: Zorbalık!

Ripple‘ın (XR) baş avukatı, SEC’in krito para piyasasına yaklaşımını ve  taktiklerini eleştirdi. Hukuk uzmanı, Washington’daki milletvekillerinden kripto mevzuatına acil ihtiyaç olduğunu savundu. SEC’in kripto firmaları hakkındaki iddialarını eleştiren Stuart Alderoty, kurumun kripto para sektöründeki şirketlere karşı kanıtlanmamış iddialarda bulunma ve bunları regülasyon olarak gösterme uygulamasını kınadı. Alderoty, daha net kripto mevzuatına acil ihtiyacın olduğunun altını çizdi. Riple CEO’su Brad Garlinghouse SEC’in kendisine verilen yetikiyi suistimal ettiğini defalarca vurgulamısştı. Geçen hafta, Kongre’de düzenlenen bir komite toplantısında Ripple davası, SEC’in politikaları ve kripto para birimlerinin sınıflandırılması gibi önemli konular ele alındı.

Alderoty, SEC’in kripto para sektöründe düzenleyici netlik sağlamadığını savunuyor. Avukata göre, kurum yapıcı bir politika izlemek yerine, tehdit ve yasal yollarla zorbalık yapmayı tercih ediyor. Bu öfke dolu yaklaşım, kripto endüstrisini mahvedebilir ve Amerika Birleşik Devletleri’nin inovasyonda küresel lider konumuna zarar verebilir. Ripple avukatı, şunları söyledi:

Düzenleme gibi görünen kanıtlanmamış iddialar ve kontrolsüz politikalar, hem kripto para piyasasına hem de  yatırımcılara zarar veriyor. Sonuç olarak, şirketler ve  inovasyonu destekleyen platformlar ABD’den kaçıyor. SEC ve Ripple arasında devam eden dava, bunun en önemli örneği.

Bloomberg: SEC, Giderek Agresifleşiyor!

Alderoty, Washington’daki milletvekillerine seslendi. Uzmana göre, dijital varlık alanındaki menkul kıymetler ve emtialar arasındaki çizgiyi tanımlamaya çalışan iki taraflı teklif (Dijital Emtia Borsası Yasası ve Sorumlu Finansal Yenilik Yasası) iyi bir başlangıç olabilir. Bloomberg, SEC’in giderek daha agresif hale geldiği sonucuna vardı. SEC ve Coinbase arasında devam eden yasal sorun nedeniye, analistler kripto pazarında daha fazla volatiliteden korkuyorlar. Bloomberg’in analistleri, SEC’in politikalarının giderek daha agresif hale geldiği sonucuna vardı. Garlinghouse, SEC’in tutumu hakkında yorum yaptı ve şunları savundu:

Bence SEC büyük ölçüde haddini aştı. Ortada siyah ve beyaz arasında giri bir alan var. SEC, bu belirsizlikten faydalanarak krito para sektörüne zarar veriyor.

Garlinghouse, davayı kazanma konusunda iyimser. Yönetici, gerçeklerin ve yasaların Ripple’dan yana olduğunu belirtti. FXStreet’teki analistler, XRP fiyat trendini değerlendirdi ve altcoin fiyatında bir düşüş öngörüyor. Analistler, SEC’in politikaları nedeniyle XRP fiyatının yatırımcıları hayal kırıklığına uğratabileceğini iddia etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar