X


Bloomberg Emtia Stratejisti, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Adına Kritik Seviyelere İşaret Etti!

Bloomberg Emtia Stratejisti, kripto para piyasasındaki son durumu değerlendirdi ve kritik fiyat seviyelerine dikkat çekti.
11:40
17 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bloomberg Emtia Stratejisti Mike McGlone, Yahoo Finance ile gerçekleştirdiği yakın tarihli röportajında, kripto para piyasasındaki güncel teknik görünümü değerlendirdi. Ayrıca McGlone, kripto para piyasasındaki yüksek volatilitenin düşmesi ile birlikte Bitcoin’in süreç içerisinde hisse senedi piyasalarından daha iyi bir fiyat performansı sergileyebileceğine yönelik düşüncelerini dile getirdi.

Bloomberg Emtia Stratejisti, Piyasadaki Son Durumu Değerlendirdi

Bloomberg Emtia Stratejisti Mike McGlone, geçen hafta yaşanan UST krizine ek olarak FED’in faiz arttırımlıların kripto para piyasasında önemli bir düşüşe neden olduğunu dile getirdi. McGlone’a göre FED’in parasal sıkılaştırma politikaları, riskli varlıklardan sermaye çıkışına hız kazandırdı. Öte yandan Bitcoin ve Ethereum adına kritik fiyat seviyelerine de işaret eden Mike McGlone,  BTC adına 30.000 dolar destek seviyesinin ve ETH adına ise 2.000 dolar destek seviyesinin kısa vadede olduka önemli olduğunu belirtti.

Ayrıca Mike McGlone, yakın tarihli bir yazısına atıf yaparak kripto para piyasasındaki yüksek volatilitenin düşmesi ile birlikte Bitcoin’in süreç içerisinde hisse senedi piyasalarından daha iyi bir fiyat performansı sergileyebileceğine yönelik düşüncelerini tekrarladı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde kaydettiği yükseliş hareketleri ile birlikte yeniden 30.000 dolar fiyat seviyelerini aştı. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, Bitcoin’in 30.000 doları aşması ile düşük oranlı değer artışları kaydetmeye başladı. Ethereum (ETH), son 24 saatte kaydettiği %3’lük değer artışının ardından 2.080 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise düşük oranlı bir artışla 1,36 trilyon dolara ulaştı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar