X


Block’un ve Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin Yasal Savunma Fonunu duyurdu.

Block'un ve Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin Yasal Savunma Fonunu duyurdu.
11:56
12 Ocak 2022

Block’un (eski ismi ile Square) kurucusu ve Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, “Bitcoin Yasal Savunma Fonunu” duyurdu. Fon, Bitcoin geliştiricileri için yasal bir savunma sağlamaya yardımcı olacak ve yarı zamanlı avukatlardan oluşan bir ekip içerecek.

Jack Dorsey’den Fon Önerisi

Eski Twitter CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey, Chaincode Labs kurucu ortağı Alex Morcos ve akademisyen Martin White ile bir “Bitcoin Yasal Savunma Fonu” oluşturma planlarını duyurdu. Konuya ilişkin detaylar, bir Twitter paylaşımı ile ortaya çıktı. Söz konusu Twitter paylaşımında, Jack Dorsey de dahil bu içim ismin duyurusunu içeren e-mail paylaşıldı. Duyuru, fonun “şu anda çok cepheli dava konusu” olan Bitcoin geliştiricileri için yasal bir savunma sağlamaya yardımcı olacağını belirtti.

Duyuruda, Bitcoin Yasal Savunma Fonu “yazılım geliştiricilerini aktif olarak Bitcoin ve ilgili projeler geliştirmekten caydıran yasal problemleri en aza indirmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş” olarak tanımladı:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“Bu Fonun temel amacı, geliştiricileri, savunma avukatı bulma ve tutma, dava stratejisi geliştirme ve yasal faturaları ödeme de dahil olmak üzere Bitcoin ekosistemindeki faaliyetleriyle ilgili davalardan korumaktır.”

Fonun Hangi Davalarla İlgileneceğine Yönetim Kurulu Karar Verecek

Başlangıçta fon, geliştiricilerin “talep etmeleri durumunda faydalanmaları” için gönüllüleri ve yarı zamanlı avukatları içerecek. Ancak e-posta ayrıca “Fon kurulunun hangi davalara ve sanıklara yardımcı olacağını belirlemekten sorumlu olacağını” belirtiyor. Bu durumda hangi davalar ile ilgilenileceğine, yönetim kurulu karar verecek.

Fonun şu anda ek sermaye toplamayı amaçlamadığını, ancak ilerleyen zamanlarda ihtiyaç duyulması halinde yönetim kurulu kararı ile bunun yapılabileceği belirtiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar