X


Blockchain.info Cüzdanına Bir Kripto Parayı Daha Ekliyor

Kripto para cüzdan sağlayıcısı beşinci kripto para olarak bir stablecoin'i seçti...
11:00
1 Haziran 2019

Kripto para veri kaynağı ve cüzdan sağlayıcısı Blockchain.info 31 Mayıs’ta kripto para haber sitesi CoinDesk’e yaptığı bir açıklamada, 3 Haziran Pazartesi günü paxos standard token (PAX) alım satım işlemlerini başlatacağını belirtti. PAX, Blockchain.info’nun beşinci kripto parası olacak.

Amerikan dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan Paxos aynı zamanda Blockchain.info’nun eklediği ilk stablecoin olma özelliğine de sahip. Blockchain.info’nun halihazırda işlem yaptığı kripto paralar ise: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Stellar (XLM). Bitcoin SV işlemleri ise bu ayın başında platformdan kaldırılmıştı.

Hazırlık Aşaması

Şirket bir süredir işlemlerine stablecoin ekleyeceğinin sinyallerini veriyordu. Kullanıcılarının stablecoin’lere bakış açısını araştıran Blockchain.info bunun yanı sıra stablecoin tanıtım materyalleri de paylaştı. Bunların ardından şirket yöneticileri Paxos ile resmi bir ortaklık anlaşması imzaladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunun yanında geçtiğimiz hafta yayımlanan özel bir blog yazısı da PAX’ın Blockchain.info’nun 37 milyon cüzdanında ulaşılabilir olduğunu doğruladı. İlgili blog gönderisinde konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

Eylül 2018’de piyasaya sürülen Paxos Standard token’ları FDIC sigortalı bankalarda depolanan ve New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenen Amerikan doları tarafından destekleniyor. Bu finansal kesinlik fiyat dalgalanmasını ortadan kaldırıyor ve dünya genelindeki kullanıcılara değer transferi yapmak, enflasyonu yönetmek ve yatırım riskini azaltmak için yepyeni bir yol sunuyor.

Geleneksel Para Desteği

Cointelegraph’ın haberine göre CoinDesk’e konuşan Blockchain.info cüzdan departmanı ve strateji başkanı Xen Baynham-Herd, eninde sonunda cüzdanlarına geleneksel para birimi desteği eklemek istediklerini de dile getirdi. Herd, “PAX ile stablecoin anlaşması yapmak gerçekten büyük bir mesele. Çünkü sadece cüzdanımıza yeni bir varlık eklemiş olmuyoruz aynı zamanda gerçek bir dolar bakiyesi de eklemiş oluyoruz” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Blockchain.info yaklaşık bir yıl kadar önce yaptığı bir açıklamayla alan adını değiştireceğini açıklamıştı. Şirketin “info” domain’inden “com” domain’ine geçeceği yönünde yaptığı açıklamaları bu yazımızda sizlerle paylaşmıştık.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar