X


Blockchain com CEO’sundan Yatırımcılara Uyarı: Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi Devam Edecek mi?

Blockchain com CEO'su Peter Smith, CNBC ile hafta içerisinde gerçekleştirdiği röportajında kripto para piyasasındaki son durumu değerlendirdi.
11:30
21 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para cüzdan sağlayıcısı Blockchain com CEO’su Peter Smith, kripto para piyasasındaki düşüş ivmesinin yakın vadede de devam edebileceğini dile getirdi ve kripto para yatırımcılarını uyardı. Ancak Smith, kripto para piyasasındaki bu keskin düşüşlerin uzun vadede daha güçlü bir endüstrinin oluşmasına neden olacağına yönelik düşüncelerini de ifadelerine ekledi.

Blockchain com CEO’su Yatırımcıları Uyardı

CNBC ile hafta içerisinde gerçekleştirdiği röportajında Blockchain com CEO’su Peter Smith, kripto para piyasasındaki son durumu değerlendirdi. Smith, kripto para piyasasındaki düşüş ivmesinin yakın vadede de devam edebileceğini dile getirdi. TerraUSD krizine atıf yapan Smith, belirli zaman dilimleri içerisinde yaşanan keskin düşüşlerin zamanla güçlü projeleri öne çıkaracağını ve bu durumun uzun vadede daha güçlü bir endüstrinin oluşmasına neden olabileceğini dile getirdi.

Blockchain com CEO’su Peter Smith, uzun vadedeki olumlu beklentilerini dile getirse de kripto para piyasasında yakın vadede keskin düşüşlerin devam edebileceğinin de altını çizerek kripto para yatırımcılarını uyardı ve kripto para piyasasında yatırımların uzun vadeli planlanması gerektiğine yönelik düşüncelerini dile getirdi.

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi Devam Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde kaydettiği düşüş hareketlerinin ardından 29.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, Bitcoin’in 29.000 dolar fiyat seviyelerine gerilemesi ile birlikte değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), son 24 saatte kaydettiği değer kayıplarının ardından 2.000 dolar fiyat seviyelerinin altına geriledi. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinde de önemli bir düşüş yaşandı. Ayrıca Coinglass verilerine göre, kripto para piyasasındaki yüksek volatilite son 24 saatte ortalama 600 milyon dolar değerinde short ve long pozisyonun tasfiye olmasına neden oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar