BitTorrent Token (BTT) Satışı Göz Açıp Kapayıncaya Kadar Bitti!

BTT'ye ilgi oldukça büyüktü, kısa sürede satış tamamlandı.
20:00
29 Ocak 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Binance Launchpad aracılığıyla gerçekleştirilen BitTorrent token (BTT) satışı bugün son buldu. Sadece 15 dakikada 50 milyar token toplam 7,1 milyon dolar karşılığında satıldı.

BitTorrent Token Satışı

BTT Tron tabanlı TRC-10 token’ı olarak piyasaya sürülecek. BTT bilgisayar kaynaklarının ve verilerin paylaşımında kullanıcılar arasında kullanılacak. Ayrıca paylaşılan ağ üzerinde hizmet ve uygulamalardaki ödemelerde kullanılması planlanıyor. Gelecekte kullanıcılar dosya paylaştıkları için BTT kazanabilecekler.

BitTorrent token’ları Binance Coin (BNB) ve Tron (TRX) kullanılarak iki farklı oturumda satıldı. 1 BTT token’ı 0,00012 dolar değerindeydi. Tron CEO’su Justin Sun attığı Tweet’te BNB ve Tron oturumlarında bütün BTT token’larının satıldığını doğruladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao satışın çok daha çabuk bitebilecğini ifade etti. Satış sırasında teknik aksaklıklar ortaya çıktığını belirten Zhao talebin astronomik seviyede olduğunu dile getirdi. Teknik aksaklık olmasaydı 18 saniyede satışın sona erebileceğini söyledi. Tron tabanlı BTT’ler popüler torrent uygulaması µTorrent’e eklenecek. Token’ların kullanılmaya yaz aylarında başlaması bekleniyor.

BTT Airdrop’u

Diğer yandan BitTorrent piyasaya sürülmeden önce airdrop yapmayı planlıyor. Şubat ayında başlayacak airdrop’a desteğini açıklayan borsalar WazirX, Gate.io, Cointiger, Huobi ve OKEx oldu. BTT’ler öncelikle TRX sahibi olan kullanıcılara dağıtılacak. Bunun yanı sıra µTorrent ve BitTorrent’in Windows yazılımlarını kullananlara da belirli bir miktar BTT ödül verilecek. BTT airdrop’u ile ilgili detayları bu bağlantıdan görebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar