reklamı kapat
  • BTC  :  44.070,13 ₺
  • ETH  :  3.596,99 ₺
  • BCH  :  5.802,41 ₺
  • XRP  :  4,33 ₺
  • BTC 44.070,13 ₺
  • ETH 3.596,99 ₺
  • BCH 5.802,41 ₺

Bitmain Yeni Bitcoin Madencilik Havuzunu Halka Açıyor

10 Nisan 2017
  • Serhat AntSerhat Ant

Madencilik devi Bitmain’in araştırma geliştirme şubelerinden biri yeni bir madencilik havuzu açtı.

İlk bloğunu kapalı bir betanın parçası olarak üç ay önce kazan BitmainTech Israel Ltd, şimdi ise ConnectBTC havuzunu tüm dünyadan bitcoin madencilerine açıyor ve diğer madencilerle kaynaklarını birleştirmenin ve bitcoin ödülleri için daha iyi koşullarda rekabet etmenin bir yolu olarak madencileri davet ediyor.

ConnectBTC müdürü Gadi Glikberg’in açıklamasına göre Bitmain imzalı AntPool çalışmasından bağımsız olan bir ekip tarafından sıfırdan yazıldı. Hemen hatırlatalım, Blockchain verilerine göre Antpool toplam hash gücünde an itibariyle dünya lideri konumunda. Gilkberg şunları kaydetti:

“Şuna inanıyoruz ki ancak bu şekilde devam ederek madencilik camiasına mümkün olan en iyi ürünlerle hizmet ettiğimizden emin olabiliriz.”

ConnectBTC’nin bağlı olduğu şirket Bitmain’in ağ katılımcılarının işlenebilecek işlem bloğu boyutunu artıracak alternatif yazılım sürümleri denemesi gerektiği fikrinin en güçlü ve en sesli destekçilerinden biri olduğu biliniyor. İlginç olan nokta ise görüntü itibariyle ConnectBTC’nin Bitmain’den biraz farklı şekilde çalışıyor olması.

ConnectBTC’nin başındaki isim Glikberg, Bitcoin Core müşterisi çalıştırdıklarını söylüyor ve ekliyor: bu, ne Core gelişim takımının tercihi olan çözüm SegWit’e yükseltme yapılması gerektiğini ne de Bitmain’in destekleme niyetinde olduğunu açıkladığı alternatif yazılım Bitcoin Unlimited’ı işaret ediyor.

Piyasa gözlemcilerinin Glikberg’inkine benzer yorumlarıyla Bitmain’i bitcoin’in işlem kapasitesinin nasıl yükselteceğine yönelik uzun süredir tartışılan konuyu yeniden düşünmeye itti. Bununla birlikte ağın iki rekabetçi blockchain ağına ayrılabileceğinden duyulan endişe giderek artıyor.

Bitmain konuyla ilgili daha fazla yorumda bulunmaktan kaçındı.

loading...