reklamı kapat

Bitfinex’teki Ethereum Miktarı Rekor Kırdı: Neler Oluyor?

Bitfinex borsasındaki ETH miktarı neden artıyor?
18:00
13 Mayıs 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Bitfinex, geçtiğimiz günlerde Ethereum (ETH) konusunda yeni bir rekora ev sahipliği yaptı. Bitfinex kripto para borsası üzerindeki Ethereum long pozisyonlarının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı ve 308 milyon dolarlık bir değere çıktığı görülüyor.

Bitfinex Neden Ethereum Miktarını Artırıyor?

Glassnode tarafından açıklanan verilere bakıldığında Bitfinex kripto para borsasına Mart ayının ortalarından bile ciddi anlamda Ether aktığı görülüyor ve şu an borsada bütün merkeziyetsiz finans ekosisteminden ve uygulamalarından daha fazla Ethereum bulunuyor. Bitfinex üzerindeki ETH miktarı Mart ayından bu yana %60 artış yakaladı ve bunun sebebini şu an kimse tam olarak bilmiyor.

Elias Simons ise yayınladığı tweet dizilerinde bunun iki  olası sebebi olduğuna değindi. Bunlardan birisi Bitfinex’in Ethereum 2.0 için hazırlık yapması gibi gözüküyor. Ethereum ağı ETH 2.0 güncellemesi ile Staking hizmeti vermeye başlayacak ve şimdiden borsaya ETH gönderilmesinin sebebi bu olabilir.

Bunun yanı sıra bir diğer olası sebep ERC-20 tabanlı Tether’in işlem ücretlerini karşılayabilmek için Bitfinex’in ETH stoklamaya başlaması olabilir. OMNI ağından ERC-20 protokolün geçiş yapan Tether’in son aylarda rekor miktarda USDT piyasaya sürdüğü biliniyor ve Bitfinex’in böyle bir hamle yapması oldukça olası.

Sebep ne olursa olsun yakında sert bir ETH fiyat düşüşü yaşanması oldukça mümkün gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

  • Bitcoin hiko
    4 ay önce

    Ethereum yükselecek 2500 aşacak ondandır :))

    3