reklamı kapat

Bitfinex Popüler Altcoin’i Listeleyeceği Günü Açıkladı: Fiyat Hareketlenebilir

Bitfinex'in yeni listeleyeceği altcoin hangisi?
21:21
20 Ağustos 2020

Dünyanın en büyük ve popüler kripto para borsalarından birisi konumunda olan Bitfinex, son aylarda ve hatta 2020 yılı boyunca rekor yükseliş ile gündeme gelen bir altcoin’i listeleyeceğini açıkladı. Bitfinex’in yaptığı duyuru tam da söz konusu altcoin’in bütün rakiplerine karşı yükselişinin bittiği ve sert düştüğü bir ana denk geldi.

2020 yılına damga vuran altcoin Chainlink, 21 Ağustos tarihinde Bitfinex kripto para borsası tarafından listelenecek. Bitfinex TSİ 12.00’de Bitfinex üzerinde alım satıma açılacak. Binance kripto para borsası üzerinde zaten kaldıraçlı işlemlere açık olan LINK, Bitfinex üzerinde listelenmesi ile beraber çok daha büyük bir pazara açılıyor.

Bitfinex Listelemesi İyi Mi Yoksa Kötü Mü?

Bu durum bazı kripto para yatırımcılarının iyi, bazılarının ise kötü tepki vermesine yol açtı. Kaldıraçlı işlemler hem yükseliş hem de düşüş konusunda ciddi bir hız getirebiliyor ve balinalar tarafından piyasanın maniple etmesi daha da kolaylaştırılıyor.

LINK, 2020 yılında %600’den fazla yükseliş elde etse de son günlerde sert bir düşüş yaşadı ve 20 dolardan 16 dolara kadar düştü. Bitfinex tarafından yapılan bu listeleme ise piyasada ani değişikliklere yol açabilir.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino’nun konu hakkında yayınladığı tweet’in altına “LINK için büyük bir short açma” vakti geldi yanıtı yazıldı. Bu da tahmin edileceği gibi kaldıraçlı işlem seçeneğinin LINK fiyatının düşüşüne yönelik işlem açmak için kullanılacağına işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

  • ewre
    4 hafta önce

    Ne kadar şortcu varsa o kadarda longcu var yan link yan longla geliyoruz. 🙂

    1