reklamı kapat

Bitfinex İtibari Para Birimleri Yatırma İşlemlerini Durdurdu

Bitfinex gecici bir süre itibari para birimleri yatırma işlemlerini durdurdu.
11 Ekim 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Büyük kripto para borsalarından Bitfinex geçici olarak itibari para birimleri yatırma işlemlerini durdurduğunu duyurdu.

İtibari para yatırma işlemlerini askıya alma nedenini tam olarak açıklamayan borsa yetkilileri, para yatırma işlemlerinin yaklaşık bir hafta sonra tekrar devam edeceğini belirtti.

8 Ekim’de Bitfinex resmi blog sayfasından son zamanlarda borsa hakkında çıkan iddialara yanıt vermişti. İddialar Bitfinex’in battığını ve bankalarla ilgili sorunlar yaşadığını savunuyordu. Yakın zamanda yapılan açıklamaya göre “sorunların” olduğu ancak birçok kripto paralarla ilgili şirketin bu sorunları yaşayabileceği belirtildi.

Bitfinex’in açıklamaları kısmen Porto Rikolu bankacılık ortağı Noble Bank International ile ilgiliydi. Söylentiler Noble Bank’ın zor durumda olduğu ve alıcı aradığı yönündeydi. Bunun ardından Bitfinex’in HSBC ile bir anlaşma sağladığı ortaya çıktı ve yeni banka ortağı olarak HSBC ile çalışmaya başladı. Bitfinex açıklamalarında banka değişikliği resmen belirtilmese de yaşanan sorunların doğrudan Bitfinex’e etki etmeyeceği ve iflasa yol açmayacağının altı çizildi. Spekülasyonların kripto dünyasına zarar vermek isteyenler tarafından ortaya atıldığı ifade edildi. Ayrıca Bitfinex Tether dolayısıyla da birçok kez gündemi meşgul etmişti. Tether’ın piyasa manipülasyonunda kullanıldığına dair raporlar yayımlandı, diğer taraftan Tether’ın piyasaya büyük bir etkisinin bulunmadığını belirten raporlar da bulunuyor, tartışmalar sürüyor.


Bitfinex şu anda işlem hacmi olarak 4. kripto para borsası. Son 24 saatte işlem hacminde %154 artış gözlemleniyor ve yaklaşık 633,4 milyon dolar günlük işlem yapılmış durumda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER