X

Bitexen Erişim Sorunu Hakkında Son Durum: Kullanıcılar Borsaya Nasıl Erişebilir?

Dünden bu yana devam eden kripto para borsası Bitexen erişim sorunu ile ilgili yeni güncellemeler ve paylaşımlar bulunuyor. 
11:16
16 Ekim 2021

Elde edilen son bilgilere göre Türk kripto para borsası Bitexen’in mobil uygulamasına dünden beri erişim sağlanamıyor. Ancak borsa yaptığı açıklamalarda web sitesinde herhangi bir sorun olmadığını ve kullanıcıların işlemlerini web.bitexen.com adresi üzerinden gerçekleştirebileceklerini ifade ediyor.

Endişeye Gerek Yok

Bitexen’in açıklamasına göre şu anda konuyla ilgili çalışmalar devam ediyor ve kullanıcıların endişelenmesi gereken bir durum bulunmuyor. Halihazırda Bitexen web sitesinde işlemler gerçekleştirilebiliyor ve herhangi bir sorun bulunmuyor.

Bitexen de Twitter aracılığı ile gelen şikayetleri mümkün olduğunda yanıtlayarak problemin sadece mobil uygulamada olduğunu ve web sitesi üzerinden işlemlerin devam ettiğini ifade ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kullanıcılar Telaşlandı

Bitexen kullanıcıları, henüz yakın zamanda Thodex gibi kötü bir olayın yaşanması sebebiyle endişelenmiş görünüyor. Çünkü Thodex’te de benzer bir durum yaşanmış, önce borsaya ulaşım sorunları baş göstermiş ve ardından borsa sahibinin kaçtığı ortaya çıkmıştı.

Ancak şu anda için Bitexen tarafından böyle bir durum söz konusu değil gibi görünüyor. Borsa yaptığı açıklamalarda, “Web sitemize ve mobil uygulamamıza Erişim Sağlayıcıları Birliği’nin ‘Marka Tescili ve Kullanımı’ konulu bir uygulaması nedeniyle Türkiye içinden giriş yapılamadığı tespit edilmiştir. Kullanıcılarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için Erişim Sağlayıcıları Birliği ile görüşmeler devam etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Buna ek olarak Bitexen Twitter hesabı üzerinden de sürekli paylaşımlar yaparak durum güncellemelerini aktarıyor.

Ancak yine de kullanıcılar ve yatırımcılar mağdur olduklarını ve zarara uğradıklarını belirtiyor. Bu noktada ise henüz yapılan bir açıklama bulunmuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar