X


Bitcoin’nin Lüks E-ticaret İşletmeleri Üzerineki Olası Etkisi

14:21
31 Ekim 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Günümüzde insanlar alışverişlerinin büyük bir kısmını internet siteleri üzerinden yapıyorlar. Artık MatchesFachion gibi lüks ve pahalı markalar da internet üzerinden satış gerçekleştiriyor. Hatta müşteriler, akıllı telefon gibi yüksek fiyatlı teknolojik ürünlerinin çoğunu da internet üzerinden satın alıyorlar. Yani başka bir söylemle son yıllarda lüks harcamaların e-ticaret üzerinden gerçekleşmesi hızla yükseliyor. Bu demektir ki lüks işletmeler için e-ticaret keşfedilmeyi bekleyen büyük bir pazar.

Tabi ki e-ticaret, lüks işletmeler ve müşterileri için çok avantajlı. Fakat lüks markaların yüksek fiyat etiketi taşıyan ürünleri içeriyor olması, müşterilerin ödeme yaparken endişelenmesini ve tam anlamıyla sisteme güvenememesine neden oluyor. Bu durum, müşterilerin tek seferde yüksek miktarda harcama yapabilmesi için büyük bir dezavantaj.

Daha öncede defalarca belirtildiği gibi kredi kartları en yaygın kullanılan ödeme seçeneği olmasına rağmen, e-ticaret için en güvenli ödeme seçimi değil. Örneğin bir kişinin kredi kartından 3000$ karşılığında sahte bir ödeme yapıldığını varsayalım. Bunun kredi kartı ekstresine yansıması ve fark edilmesi ödemeden yaklaşık iki hafta sonrasını bulacaktır. E-ticaret sektöründe Bitcoin’nin daha güvenli bir ödeme yöntemi olduğu defalarca kanıtlanmıştır. Geçmişte verilen istatisliklere göre, lüks işletmecilerin ödeme seçeneklerine Bitcoin ödeme seçeneğini koyması, müşterilerin satın alma başına daha fazla harcama yapmasını sağlayacaktır. Bu durum işletmeciler için keşfedilmesi gereken bir fırsat.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar