reklamı kapat

Bitcoin’in Gidişatı Hakkında Üç Önemli İpucu!

Bitcoin fiyatının yönünü belirleyecek üç işaret görüldü.
15:27
5 Ağustos 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin kesinlikle yaz döneminin sonlarına doğru gelindikçe önemli bir ivme yakaladı ve yükselişi hala tam olarak bitmiş sayılmaz. İlk olarak Mart ayında gerilediği 3.700 dolar seviyesinden 10.000 dolara çıkan BTC, son haftalarda ise bu yükselişini 12.000 dolar ile taçlandırmayı başardı.

Bitcoin fiyatı 12.000 dolara değdikten sonra sert bir düşüş ile eski noktasına geri dönse de ağla ilgili gelişmeler ve sinyaller yükselişin henüz bitmediğini gösteriyor. Kripto para araştırma firması Glassnode tarafından 4 Ağustos tarihinde açıklanan verilere göre yeni ve aktif adreslerin sayısı 2018 yılının başlarından beri görülen en yüksek seviyeye yükseldi.

Bitcoin’e Olan İlgi Rekor Kırdı

Glassnode araştırmacıları cüzdan sayısında görülen bu artışın boğa dönemine işaret ettiğini belirtmekte. BTC’nin uzun süre 10.000 dolarda takılı kalması ile düşen cüzdan aktivite oranının yeniden yükselmesi ise ağın eski haline döndüğüne işaret ediyor.

Bir diğer önemli gelişme ise ödeme şirketi Square’in ikinci çeyrekte 1 milyar dolarlık Bitcoin geliri elde etmesi gibi gözüküyor. Square direkt olarak ABD içerisindeki bireysel yatırımcılara hizmet veriyor ve bu gelişme bireysel ilginin arttığının bir kanıtı.

Üçüncü gelişme ise kurumsal yatırımcıların ilgisi gibi gözükmekte. Galaxy Digital CEO’su ve kurumsal yatırımcıların en ünlü isimlerinden olan Mike Novogratz, birçok kurumsal firmanın sektöre  ve Bitcoin yatırım alanına giriş yapmaya başladığını ifade etti. Kurumsal yatırımcı arttıkça sektörün likiditesi de rekora doğru ilerleyebilir ve bu durum BTC fiyatını olumlu etkileyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.