X


Bitcoin’in (BTC) Yükselişi Yaradı: Bu Kripto Yüzde 20 Arttı!

BTC’nin yükselişi ile altcoin’lerde de artışlar başladı.
09:13
17 Kasım 2020

Litecoin(LTC), son 24 saatin en iyi performans gösteren varlıklarından biri oldu. Uzun süredir piyasada olan kripto para birimi, son 24 saat içinde %20 artarak Bitcoin’in (BTC) %5’lik ve Ethereum’un (ETH) %3’lük artışını geride bırakmış oldu.

Litecoin Neden Yükseldi

PayPal, kripto para birimi hizmetlerine Litecoin’i de ekledi ve bu haberin hemen ardından Litecoin yükselişe geçti. Birçok isme göre ciddi bir düzeltme içinde olan LTC, bu haber ile yeniden kendini buldu ve artışa geçti. LTC, Bitcoin ve diğer kripto paraların yanı sıra son birkaç günde ve hatta son birkaç haftada artış sergilemiş olsa da henüz tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamadı.

Bunlara ek olarak Litecoin geçtiğimiz günlerde de %20’lik bir artış sergiledi ve bu artışındaki en büyük etkenlerden birinin de alım baskısının artmış olması olduğu düşünülüyor. BlockTower Capital’in baş yatırımcısı Avi Felman da konuyla ilgili yaptığı açıklamada önce aşağıdaki tabloyu paylaştı ve sonrasında, “BTC 16.000 doları geride bıraktığından ve PayPal duyurusundan bu yana LTC, BTC’den daha iyi performans gösteriyor. Peki, bireysel yatırımcılar piyasalara geri mi dönüyor yoksa diğer yatırımcılar bireysel yatırımcıların önüne mi geçmeye çalışıyor?” ifadelerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Litecoin Fiyatı

Litecoin şu anda yükseliyor olsa da bazı isimler kripto para biriminin uzun vadeli değeri olduğunu düşünmüyor. Örneğin; bir Ethereum geliştiricisi ve analisti olan Eric Conner, geçtiğimiz günlerde Litecoin ve diğer kripto para birimleri hakkında yaptığı açıklamada bir yeniden fiyatlandırmaya ihtiyaç duyulduğunu belirtmişti.

Bunlara ek olarak Litecoin aslında 2017 rallisinin de en çok dikkat çeken kripto paralarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple bugünkü rallide de LTC’nin iyi performans sergileyeceği düşünülüyor.

Altcoin Fiyatları

Bitcoin’in yükseliş eğilimi içinde olması ve 2020 yılı rekorunu bir kez daha kırmış olması sebebiyle altcoin’lerin de artık artışa geçmesi bekleniyor. Örneğin; bir on-chain analist olan Willy Woo, BTC’deki sermaye akışının son boğa koşusundan buyana görülen en yüksek seviyeye ulaştığını ve bunun da bir organik büyümeyi işaret ettiğini dile getirmişti.

Şu anda birçok isim BTC’nin rallisinin devam edeceğini düşünüyor ve bu ralli sırasında Litecoin gibi altcoin’lerin de rekor seviyeler doğru artışa geçmesini bekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar