X


Bitcoin’de Nokta Atışı Tahmin Yapan Analistten Ethereum (ETH) Açıklaması!

Ethereum fiyatının sıradaki hedefi ne?
09:35
18 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 18.600 dolara kadar çıkıp buradan sert bir düşüş yaşamasından sonra bütün gözler altcoinlere ve özellikle Ethereum’a çevrildi. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un yükselişi ise yeni başlamış gibi gözüküyor.

Yükseliş Sırası Ethereum’un

ETH/USD işlem çifti uzunca bir süre 460 dolar seviyesinde kaldıktan sonra özellikle dün gece bir anda 490 dolar seviyesine kadar çıktı ve önemli direnç noktalarını bir bir kırdı. ETH fiyatının önündeki en büyük direncin 470 dolar ve 490 dolar seviyeleri olduğu biliniyordu ve artık bu noktaların da üstüne çıkıldı.

Ethereum fiyatı bir anda yaşanan sert Bitcoin fiyat düşüşü ile 470 dolarlara kadar gerilese de yeniden toparlandı ve an itibariyle 475 dolardan işlem görüyor. Analistler ise bu düşüşün aslında alım için fırsat yarattığını ve ilk hedefin 500 dolar, ikinci hedefin ise 625 dolar olduğunu vurgulamakta.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum Yükseliş Trendine Girecek

Ünlü kripto para analisti Josh Rager günlerdir Ethereum’un yükselişi hakkında açıklamalarda bulunuyor ve bu düşüşün de oldukça sağlıklı olduğunu ifade etti. Analiste göre ETH fiyatı 440 dolar altına inmedikçe yükseliş şansına sahip ve hedef ilk başta 487 dolar, sonrasında ise direkt olarak 525 dolar olarak gözüküyor.

525 doların devamında 600 dolar üstüne çıkılacağını vurgulayan analist, aslında hala ETH  almak için geç olmadığını ima etmekte ve kesinlikle haklılık payına sahip. Tabii ki ETH fiyatının rekor bir yükseliş trendine gireceğini düşünen tek kişi Josh Rager değil.

Saunders, Ethereum Fiyat Tahminini Açıkladı

Bilinen bir başka analist Alex Saunders ise yaptığı Bitcoin tahmininden sonra şimdi de Ethereum için önemli bir açıklamada bulundu. Saunders, BTC fiyatının 18.600 dolara kadar çıkıp tepki göreceğini belirtmişti ve haklı çıktı. Ünlü analistin bundan sonraki tahmini ise Ethereum’un 800 dolara kadar çıkacağı ve önündeki bütün dirençleri kıracağı yönünde.

ethereum

Çizilen ETH/USD grafiğine bakıldığında analistin ilk olarak 483 dolara, buradan 550 dolara, devamında 650 dolara ve son olarak 806 dolara kadar yükseliş beklediği görülüyor. Saunders yaptığı fiyat analizleri ile özellikle 2020 yılında adından çokça söz ettirdi ve bu tahmini kesinlikle ETH yatırımcılarına umut veriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar