X

Bitcoin ve Altın Fiyatlarındaki Yükseliş Devam Edecek Mi?

Bitcoin, Altın fiyatının rekoruna yetişebilecek mi?
15:21
27 Temmuz 2020

Aylardır yükselişini devam ettiren ONS Altın, bugün itibariyle rekor kırdı ve 1.940 dolar seviyelerine kadar yükseldi. ABD Doları yerinde sayarken Gram Altın da ONS bazında görülen hareketlilikten dolayı ciddi bir yükseliş yakaladı ve 427 TL seviyesine kadar çıktı. Aynı zamanda lider kripto para birimi Bitcoin’in de son 2 gündür ciddi bir yükseliş trendi içerisine girmesi, yatırımcıların kafasını karıştırdı.

ONS Altın Rekor Kırdı, Bitcoin Yükselişe Geçti

ABD ve Çin arasındaki gerginliğin Altın fiyatlarını arttıran temel unsur olduğu biliniyor. Bunun yanı sıra Koronavirüs salgını da aylardır Altın fiyatlarını yukarı çekmeyi başardı. Aylarca sabit olan Bitcoin’in tam da Çin ve ABD arasındaki hareketlilik döneminde artış elde etmesi, bunun makro olaylara tepki verdiğini gösteriyor.

Yatırımcılar ise bundan sonraki süreçte hangi varlığın yükselişini devam ettireceğine dair tahminler yürütmekte. ONS Altın fiyatının rekor kırması, bunun yakında sert bir düzeltme yaşayabileceğini düşündürüyor. Bitcoin’in ise 10.300 dolar direncini kırmış olması, Altın fiyatının yükselişini Bitcoin’in yaşayabileceğini düşündürüyor.

Aberdeen Standard Investments analistlerinden Steven Dunn, Altın fiyatlarındaki yükselişin bir süre daha devam edebileceğini düşünüyor. Dunn, ABD ve Çin gerginliğinin kısa vadede, Koronavirüs ve enflasyonun ise uzun vadede yükseliş getireceğini vurguladı. Bunun lider kripto para birimi Bitcoin için de olumlu olduğu söylenebilir.

Sınırlı arza sahip olan Bitcoin, aynı Altın gibi artan enflasyon ve ekonomik risk karşısında daha fazla ilgi çekmekte. Buna rağmen şimdiki rekor sırasının Bitcoin’de olduğu düşünülmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar