X


Bitcoin ve Altcoinler Neden Düşüyor? Haziran Tahmini!

En büyük kripto para birimi 39.000 dolara kadar düştü. Peki düşüş daha ne kadar devam edecek?
20:55
22 Nisan 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Akşam saatlerinde Bitcoin yeniden 39.000 dolar seviyelerinde dip yaptı. Fiyatı daha fazla düşebilir mi? Altcoin son düşüşten önemli ölçüde etkileniyor, Bitcoin’in 40.500 doların üzerinde kalıcılık elde etmesi önemliydi. Ancak ümit edilen olmadı ve fiyat düşüyor. Peki düşüşün arkasındaki gelişme ne?

Bitcoin ve Altcoinler Neden Düşüyor?

22 Nisan’da Wall Street açılışında Bitcoin satış baskısıyla karşı karşıya kaldı. Artan kayıplarla birlikte hem kripto hem de hisse senetleri için önümüzdeki haftanın kasvetli bir şekilde devam etmesi bekleniyor.

Analitik kaynağı Material Indicators için artık tekliflerin emir defterlerinde daha alt sıralarda doldurulmasını izlemek söz konusuydu. Ekteki grafiğe göre, mevcut fiyat ile 37.500 dolar arasında Binance’de bekleyen yaklaşık 100 milyon dolarlık teklif var. Material Indicators, “Doldurulmasını bekliyoruz, ancak BTC/USDT likiditesinin aktif alım bölgesine mi yoksa alım bölgesinin Binance sipariş defterine dayanan emirlere mi hareket ettiğini görmek için izliyoruz” dedi.

Bitcoin (BTC)

ABD hisse senetleri, ilk doksan dakikalık işlemlerde S&P 500 %1,75 ve Nasdaq 100 %1,43 oranında değer kaybederken seyrine bu şekilde devam etmesi bekleniyor. Avrupa’da, tahvil piyasasındaki satışların piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz’in “tarihi oranlar” dediği şeye ulaşmasıyla tablo daha da kötüleşti.

Yatırımcılar, Bitcoin söz konusu olduğunda genel olarak bir “bekle ve gör” modundaydı. Michael van de Poppe, Twitter takipçilerine BTC/USD’nin şu anda “önemli” bir alanda olduğunu söyledi.

Bu arada, popüler kripto para analisti Cheds, birkaç haftalık fiyat performansını incelerken daha meşum bir çizgi izledi. 22 Nisan’da yaptığı açıklamada, “bu ayın başlarında 2022 işlem aralığını tamamen kıramaması nedeniyle, Bitcoin’in görünümü artık birçok kişinin düşündüğünden daha uğursuz olabilir” yorumunu yaptı.

Bitcoin, aralarında Haziran ayı ortasına kadar 30.000 doların geri dönmesini bekleyen eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’in de olduğu, çok sayıda olumsuz tahmine maruz kalıyor. En büyük kripto para birimini zor günler bekliyor olabilir. Yatırımcıların daha büyük kayıplara hazırlıklı olması gerekir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar