Bitcoin ve Altcoin’ler Bir Anda Kızıla Büründü: Piyasada Neler Oluyor?

Bitcoin'deki ani değer kaybı ile beraber kripto para piyasası, aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı.
12:45
26 Kasım 2021
Bitcoin'de (BTC) Düşüş Sürüyor! Lider Kripto Para Birimi Yeniden Bu Seviyeleri Görebilir
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, öğlen saatlerinde başlattığı aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 54.400 dolar fiyat seviyelerine iğne attı.

Bitcoin, Aşağı Yönlü Bir İvme Kazandı

Kasım ayında kaydettiği değer kayıpları ile önemli destek seviyelerini aşağı yönlü kırarak 60.000 dolar fiyat seviyelerinin altına gerileyen Bitcoin, öğlen saatlerinde aşağı yönlü bir ivme kazandı. Lider kripto para birimi, günün erken saatlerinde 59.000 dolar fiyat bandına yakın seviyelerde işlem görürken kaydettiği düşüşler ile birlikte önemli bir destek seviyesi olan 53.000 dolar fiyat bandına yaklaştı. 54.400 dolar fiyat seviyelerine iğne atan Bitcoin, 55.300 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin’deki düşüşün sebebi henüz tam olarak bilinmese de sosyal medyada, yeni koronavirüs varyantı haberinin etkisi olduğuna yönelik çeşitli yorumlamalar yapıldı.

Piyasada Son Durum

Bitcoin’deki değer kayıpları, başta Ethereum olmak üzere neredeyse bütün kripto varlıkların aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmesine neden oldu. Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto varlık olan Ethereum, 4.400 dolar fiyat seviyelerinden 4.095 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi ve kritik 4.000 dolar destek seviyesine önemli ölçüde yaklaştı.

Kaydedilen değer kayıpları ile birlikte Binance Coin (BNB) 580 dolar fiyat seviyelerine, Solana (SOL) 191 dolar fiyat seviyelerine, Cardano (ADA) 1,56 dolar fiyat seviyelerine, Ripple (XRP) 0,96 dolar fiyat seviyelerine, Polkadot (DOT) 35 dolar fiyat seviyelerine ve Avalanche (AVAX) ise 109 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar