reklamı kapat

Bitcoin Teknik Analizi

00:32
30 Ekim 2017

Değerli arkadaşlarım burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır. (Analiz tarihi: 29.10.2017)

Bu grafik GÜNLÜK bazlı bir grafiktir. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

Arkadaşlarım iki haftalık süre içerisinde Bitcoin yükseliş trendinden ayrıntılı bir şekilde bahsetmiştim. BTC genel duruşunda herhangi bir bozuma yok, aksine olumlu bir şekilde yükseliş devam ediyor diyebiliriz. L1-L8 trendlerini takip ediyoruz.

Bitcoin geçtiğimiz hafta hatırlayacağınız üzere L7 trendini kırmayı denemiş fakat başarılı olamayınca düzeltme hareketi başlamıştı. Düzeltme hareketi ile birlikte hafta içerisinde L6 trendi altına 2 gün süre ile sarkma olduğunu görüyoruz. Ama BTC yatırımcıları bu geri çekilmeleri bir fırsat olarak görüyor olacak ki daha fazla düşmesine izin vermeden iştahlı bir alımla BTC’yi tekrar L6-L7 kanalı içerisine çekmiş ve BTC kanal içerisinde hareketine devam etmiş gçrünüyor. Kanal içerisindeki oluşan son bara gelecek olursak L7 trendini ve FIBO %100 seviyesini kırdığımızı görüyoruz ki bu yeni tarihi zirve demek. Bu teknik veriler ışığında bizi neler bekliyor olabilir değerlendirelim.

Arkadaşlarım analizimi hazırladığım günün şu son saatlerinde bile BTC volatilitesi oldukça yüksek seyrediyor. BTC L7 trendi üzerinde kalıcı olabilirse artık L7-L8 kanalına geçtiğimizi gösterecek ve L8 trendine doğru artık yeni tarihi zirveleri takip ediyor olacağız (RSI indikatörü yönü yukarı çevirmesi olumlu değer olarak 70’e yakın olması sınırlı olumsuz değerlendirilebilir(RSI 70 üstü aşırı alım bölgesidir)).L8 kanalı üzerinde 6650$ civarları ilk etapta hedef olarak takip edilebilir (Böyle yükselişlerde negatif uyumsuzluk oluşması durumunu gözlemlemek için RSI indikatörünü iyi takip etmek gerekir.). Hem L7 trendi hem de FIBO %100 seviyesi yukarı kırıldığı için aşağıda ilk desteğimiz FIBO %100 seviyesi olan 6118$ civarı olacaktır. FIBO %100 seviyesinin hemen altında ise L7 trend desteği 6090$ civarı takip edilebilir. Eğer L7 trendi üzerinde kalıcı olamaz ise tekrardan L6-L7 kanalına geçiş olacaktır ve L6 trendi üzerinde 5630$ civarı destek olarak gündeme gelecektir. L6 trendi de aşağı kırılırsa öncelikli olarak FIBO 0.786 seviyesi olan 5442$ civarı gündeme gelecek, bu seviyede aşağı kırılırsa L5 trendi üzerinde 5120$ civarları destek olarak takipte olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun