f Bitcoin Piyasasında Neler Oluyor? Uzmanlar Son Fiyat Analizini Paylaştı › COINTURK

Bitcoin Piyasasında Neler Oluyor? Uzmanlar Son Fiyat Analizini Paylaştı

Özet

  • Bitcoin, son zamanlarda likidite değişiklikleri ve emir defterindeki dalgalanmalar nedeniyle yükseliş momentumunu kaybetmeye başladı.

  • Analistler, Bitcoin'in yakın gelecekte yeniden yükselişe geçebileceğine dair umutlu ancak uzun vadeli perspektifte fiyatların düşebileceğini düşünüyorlar.

  • Kripto piyasasında volatilitenin artması bekleniyor ve yatırımcılar, BTC fiyatının 24.800 dolar seviyesinin üzerine çıkarak daha yüksek zaman dilimlerindeki en düşük seviyeleri koruyup korumayacağını izliyor.

  • Piyasaya Etkisi: Negatif
19:00
6 Eylül 2023

Bitcoin’de yeni bir analiz, likidite değişimlerinin değişken bir hareketi önlemesi nedeniyle yükseliş momentumunun azaldığı uyarısında bulunuyor. Kripto varlık veri izleme platformu Material Indicators’ın kurucu ortağı Keith Alan, 6 Eylül’deki bir X gönderisinde Binance emir defterindeki yeni değişimlere dikkat çekti.

Bitcoin’de İki Taraf Güçten Yoksun

BTC‘nin fiyatı hafta sonundan bu yana dar bir alanda hareket etti ancak borsa verileri bu durumun değişmek üzere olabileceğini gösteriyor. Binance’te BTC/USD paritesi emir defterinin anlık bir görüntüsünü yayınlayan Alan, likiditedeki endişe verici değişiklikler konusunda uyarıda bulundu. Emir defteri desteği gün içinde 24.600 dolar civarında yoğunlaştı ve bu fiyat seviyesi Mart ayından bu yana spot piyasalarda görülmedi:

“Burada en endişe verici olan şey BTC teklif likiditesinin en büyük konsantrasyon aralığının alt kısmında daha önce belirlenmiş olan destek seviyesinin altına inmiş olmasıdır.”

TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD paritesi Haziran ortasında Mart sonrasında görülen en düşük seviyesine inerek yükselişe geçmeden önce 24.750 dolara ulaştı.

Alan devamında herhangi bir aşağı yönlü dönüşten önce mevcut spot seviyelerden benzer bir sıçrama öngördüğünü söyledi:

“Makro bir perspektiften bakıldığında eninde sonunda fiyatların düşmesini bekliyorum bu nedenle yeni bir destek altına düşme düşüncesi şaşırtıcı değil ancak bu gerçekleşmeden önce bu aralıktan daha güçlü bir kısa vadeli ralli görmeyi bekliyordum.”

Alan daha önce 24.750 doları daha geniş Bitcoin fiyat artış trendini korumak için boğaların tutması gereken destek çizgisi olarak vurgulamıştı.

Bitcoin İçin Büyük Bir Hamle Geliyor

Başka bir X gönderisinde popüler yatırımcı Skew türev piyasalarındaki faaliyete işaret ederek volatilitenin yakında geri dönmesi gerektiğini kabul etti.

BTC fiyat beklentileri konusundaki karşılaştırmalı iyimserliğiyle tanınan bir başka yatırımcı Credible Crypto da aşağı tarafın 24.000 dolarlık yüksek aralıkla sınırlı kalacağını umuyordu. X abonelerine gün içinde açıklayıcı bir grafikle birlikte şu yorumu yaptı:

“Büyük likit/spot borsalarda destek seviyesi 25.200 doların seviyesinde. Üzerimizdeki verimsizliği arzla (kırmızı) doldurmak için geri dönüşten önce 24.800 dolara (daha önemli olan) daha yüksek zaman diliminin en düşük seviyesini tutarken bu düşük seviyelerin alındığını görmek isteriz.”

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI