reklamı kapat

Bitcoin PayPal’ı Yıllık İşlem Hacminde Geride Bıraktı

Bitcoin 2 yıldr PayPal'dan daha fazla işlem hacmine sahip.
21:02
26 Şubat 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Bitcoin tarihinde ikince kez Paypal’ı yıllık işlem hacmi seviyesinde geride bıraktı.

Para Gönderimi Pazarı

Her iki para gönderme yolu da genel olarak çevrim içi para gönderimlerinin yaygınlaşmasından dolayı işlem hacimlerinde artış yaşadı. Dünya Bankası sınır ötesi para gönderimlerinin 2018’de %10 artarak toplamda 689 milyar dolara ulaştığını rapor etmişti. Dünyada yaşanan göçler bu artışın yaşanmasına büyük katkı sağladı ve çevrim içi kullanılabilen para gönderim yolları tercih edildi.

Para gönderimlerinin yanı sıra Bitcoin’in işlem hacminin büyük çoğunluğu günlük al-sat yapan trader’lar tarafından oluşturuluyor. Diar’ın raporuna göre kripto para sektörü 2018 yılı boyunca rekor işlem hacmi seviyelerine ulaştı, işlem hacminin büyük kısmı lider kripto para Bitcoin’e aitti. Para gönderimlerinde ne kadar Bitcoin kullanıldığı belirsiz, özellikle spekülasyon için kullanılan değerler durumu daha karmaşık hale getiriyor. Bitcoin birçok yönü olan değer olduğu için PayPal’ı işlem hacminde geride bırakmasını kolayca açıklayabiliyoruz.

Bitcoin’le Para Gönderimi

Bitcoin daha fazla yatırım çektikçe daha az para gönderimlerinde kullanılmaya başlayabilir. Volatilitesi yükselen bir değer para gönderimlerinde tercih edilmeyecektir. Bitcoin daha ucuz ve hızlı olsa bile para gönderimlerinde volatilite yüzünden geride kalabilir.

Diğer yandan kripto para sektöründe diğer girişimler volatilite sorununu çözmek adına stabil coin’lere yöneliyor. Bu girişimlerden bir tanesi de para gönderimleri için stabil coin basacağını duyurun Facebook’tu. Anthony Pompliano Facebook bu alanda bir adım atarsa, kripto para sektöründe en çok kullanılan ürünü yaratabileceğini ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.