Bitcoin Kullanımı Yaygınlaşıyor Mu?

Ödeme kanalı sağlayıcısı Square Bitcoin desteğini sağlamaya başladıktan sonra bütün zamanların en yüksek piyasa değerine ulaştı.
10:08
4 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Mağazalar için ödeme kanalı sağlayacısı Square Inc. finansal yöneticisi Sarah Friar, şirketin Bitcoin’i desteklemesinin ardından kullanıcısı sayısında artış olduğunu ve ödemeler için kullanılan Square Cash uygulamasının yaygınlaştığını ifade etti.

Bloomberg TV’de bir programa katılan Firar, Square’in ikinci çeyrek sonuçlarının oldukça etkileyici olduğunu, şirketin gelirlerinin %60 arttığını belirtti. Program sunucusu Friar’a iyi sonuçlarda Bitcoin’in rolünü sordu, Friar ilk başta kaçamak cevap verdi, Aralık 2017’de henüz kripto desteği sağlanmamışken Square Cash’in yedi milyon kullanıcısı olduğunu söyledi. Ardından Friar şu yorumu yaptı:

App store’da gerçekten iyi bir ivme yakaladık ve ilk 30 uygulama arasına girdik. Ardından dün 15. sıradaydık, bana kalırsa hafta sonunda daha yüksek noktalara gelebiliriz. Şu anda özel bir hava var, platformun büyümesine bu katkı sağlıyor olabilir.

Sunucu Square Cash uygulaması üzerinden bitcoin alımı ve satımı yapılabiliyorken, neden bitcoin gönderimi yapılamadığı sordu. Friar Square’de herhangi bir hizmete başlamadan önce eksiksiz yaptıklarından emin olmak istediklerini belirtti.

Square’in görüşüne göre bir hizmet için destek sağlanacaksa, hizmete talebin ve kullanım alanının kesinleşmesi gerekiyor. Friar bitcoin alımı ve satımı yapılabilecek bir platform sağlamanın ödeme hizmeti sağlamaya kıyasla oldukça kolay olduğunu ifade etti:

Kriptolar kullanıcılar tarafından özel amaçlar için kullanılıyor. Finansal haberlerde okuduğumuz, her şeyin kripto para ile yapıldığı ile ilgili haberler bana hatalı geliyor çünkü kriptolar diğer yatırım şekillerine benzemiyor. Square olarak insanların kripto paralara ulaşmasını sağlıyoruz.

Square ayı piyasasına rağmen 2018’in ikinci çeyreğinde kripto para karlarını ikiye katlamıştı. Square New York bölgesi için BitLicense aldıktan sonra bütün zamanların en yüksek piyasa değerine ulaştı.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar